Closet 912694 1920

Uspořádejte si šatník konečně efektivně. Inspirujte se způsoby, které fungují

Před vámi leží plno oblečení a vy máte za úkol ho pečlivě uspořádat do skříně tak, abyste měli přehled o tom, kam který kousek patří. Možná máte plno věcí a nevíte, co si na sebe obléct. Právě kvůli tomu stačí šatník uspořádat tak, aby bylo oblečení po ruce. 

Maria Ernst-Zduniaková se věnuje obecnému čištění

Zabývá se tím, jak si doma uklidit nejen šatník, ale i celý domov. Všichni mají doma šatní skříně, organizéry, boxy nebo věšáky, které slouží pro uložení oblečení. Kde byste ale měli při úklidu začít? Nejdříve věci vyndejte a rozdělte si je do kategorií – povlečení, halenky, trička, džíny. Poté vyberte jen to oblečení, které opravdu nosíte a ostatní dejte na hromádku stranou.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělé bramboráky připravíte i bez vajíčka. Na své si přijdou vegani i lidé na dietě
Zdroj obrázku: Pixabay

Oblečení, které nenosíte, nemusíte vyhazovat. Zkuste ho vyfotit a za pár korun ještě prodat nebo se poohlédněte po charitě nebo domovech, kde ho ještě využijí – uděláte tak dobrou věc a uvolníte si v šatníku místo pro nové kousky. Při uspořádání věcí si zajistěte, aby oblečení, které nosíte nejčastěji, bylo v úrovni očí. Doporučuje se dát si kalhoty a sukně na ramínka, díky tomu totiž můžete ušetřit spoustu místa, na ramínka dejte i košile a bundy.

Oblečení si můžete třídit také podle barev 

Nechte si opravdu jen kousky, které skutečně nosíte. Neříkejte si, že tato halenka se ještě může hodit nebo že do džínů určitě zhubnete. Může to trvat roky a jen budou zabírat místo. Někdo si oblečení třídí nejen podle kategorie, ale také podle barev. Může si tak jednoduše sladit oblečení například podle aktuální nálady.

Mohlo by vás zajímat:  Většina ji rovnou vyhazuje, přitom se nejedná o žádný odpad. Kávová sedlina vás překvapí
Zdroj obrázku: Pixabay

Skládat oblečení můžete také podle metody Marie Kondo. Její způsob je rychlý a efektivní a spočívá v maličkostech. Vyhoďte z domu všechno nepotřebné, co vám nepůsobí radost. Vyčistíte tím celý domov a nebudete mít kolem sebe věci, které nepotřebujete. Její metoda spočívá ve skládání oblečení tak, že ho nedáváte na sebe, ale do krabiček vedle sebe tak, abyste všechny kousky viděli shora. Oblečení tak nebude padat z komínků a takto složené oblečení bude lépe vypadat. 

Zdroj: https://makespace.com/blog/posts/how-to-organize-your-closet/
Přidat na Seznam.cz