Při mytí koupelny se vyplatí myslet na několik pravidel. Díky nim bude čistá a zbavená bakterií

Při mytí koupelny se vyplatí myslet na několik pravidel. Díky nim bude čistá a zbavená bakterií

Koupelna je jednou z místností, které se hůře čistí. Nepřetržitá vlhkost způsobuje růst plísní a jiných hub a je také ideálním prostředím pro bakterie. Voda způsobuje hromadění usazenin kamene a vody. Pokud při čištění koupelny stále nevidíte žádné účinky, pravděpodobně děláte jednu z chyb, které zničí veškeré úsilí.

Správná teplota

Při mytí vany nebo umyvadla pravděpodobně nebudete vědět, jaká je teplota povrchů. Věděli jste, že zvýšení teploty vyčištěného povrchu o 5 stupňů může zdvojnásobit účinnost detergentů alkalickou reakcí? Až příště vyčistíte vanu nebo umyvadlo, nejprve ji naplňte horkou vodou a nechte ji několik minut, aby se zahřála. Díky tomuto triku je mnohem snazší odstranit všechny usazeniny a nečistoty, které zůstávají na stěnách.

Mohlo by vás zajímat:  Pro kvalitní spánek je důležitá nejen výměna povlečení. Péči zaslouží matrace, rošty i celá ložnice

Plastové sprchové závěsy jsou ideální pro nánosy kamene, usazenin a plísní. Porézní povrch je také příznivý pro bakterie. Chcete-li sprchovou clonu důkladně vyčistit, nečistěte ji štětcem. Praní v pračce bude mnohem jednodušší. Vezměte ručníky a vložte je do bubnu se závěsem. Přidejte sklenici octa k běžnému prášku nebo tekutině, které používáte. Po naplnění bubnu vodou zastavte proces.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalitní utěrky

Toaletní papír je snadno dostupný, proto jej většinou používáme při čištění koupelny. Vyměňte ho za utěrky z mikrovlákna a zjistíte, že se už nikdy nevrátíte k papírovým utěrkám nebo toaletnímu papíru. Mikrovlákno je vyrobeno ze syntetických vláken, která dohromady tvoří elektrický náboj, který bez námahy přitahuje prach a nečistoty. Díky tomu můžete vyčistit koupelnu bez použití dalších chemikálií.

Mohlo by vás zajímat:  Tinktura z rozmarýnu je nabitá antioxidanty, může pomoci předejít rakovině. Domácí recept je snadný

Výzkum ukazuje, že zubní kartáčky obsahují asi 10 milionů bakterií včetně E. Coli. Určitě nechcete, aby měly kontakt s vašimi ústy. Proto kartáček důkladně opláchněte po každém použití a čas od času jej ponořte do sklenice octa a nechte působit asi 30 minut. Tímto způsobem se zbavíte bakterií a zajistíte čistotu kartáčku. Pravidelně ho vyměňujte za nový, přibližně jednou za tři měsíce.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz