Jak zalévat trávník? Bez tohoto zelený koberec dlouho nevydrží

Jak zalévat trávník? Bez tohoto zelený koberec dlouho nevydrží

Každý majitel zahrady touží po zeleném a krásném trávníku. Proto je důležité, abyste se o trávník uměli správně starat. Nesprávné zalévání trávníku může vést k jeho zežloutnutí. Proto stojí za to vědět, co je nejdůležitější v péči o trávu. Správné zalévání je základem péče.

Jak často zalévat trávník

Chcete-li si vychutnat krásnou, zelenou plochu v ​​zahradě, musíte v první řadě vědět, jak často v létě zalévat trávník. Pravidelnost zavlažování závisí na tom, jestli máme co do činění s mladým, nebo starším trávníkem. Mladý trávník potřebuje každodenní zavlažování, neboť tráva se ještě dobře nezakořenila. Méně často můžete zalévat starší trávník. Stačí, aby se jeho zavlažování omezilo na pravidelné kropení každé dva nebo tři dny.

Mohlo by vás zajímat:  Proti pýru v zahradě je důležité zakročit důkladně

To, jak pečujete o trávník v horkém počasí, závisí na tom, jak starý je váš trávník a na jaké půdě roste. Nejčastější chybou nezkušených zahradníků je zalévání trávy během slunečného dne. Voda nahromaděná na povrchu zaměřuje sluneční paprsky jako čočka a může vést k rychlému spálení stébel.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy zalévat trávník

Velký teplotní rozdíl vede k rychlému odpařování vody, takže trávník nemá ze zalévání velký užitek. Nejlepší doba pro zalévání trávníku v horkém počasí je proto brzy ráno mezi šestou a devátou hodinou, kdy jsou teploty stále nízké, což minimalizuje odpařování. Dobře funguje i večerní zavlažování. Během horkého počasí zalévejte trávník větším množstvím vody, aby se dostala i do spodních vrstev půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Termín setí trávy se blíží. Kdo ho nepromešká, dočká se hustého trávníku už letošní léto

V případě malých zelených ploch o rozloze asi do 50 metrů čtverečních můžeme trávu snadno zalévat zahradní hadicí. Toto zalévání vám nezabere více než 10–15 minut. Při použití této metody však musíte pamatovat na rovnoměrné rozložení vody po celém trávníku. V posledních letech jsou mnohem populárnější postřikovače nebo automatické zavlažování systémy.

Zdroj: https://scotts.com/en-us/lawn-care-101/lawn-watering-tips-when-is-the-best-time-to-water-your-lawn.html
Přidat na Seznam.cz