Nádobí z myčky už vždy jen suché. Trik s ručníkem vás dostane svou jednoduchostí

Nádobí z myčky už vždy jen suché. Trik s ručníkem vás dostane svou jednoduchostí

Myčka patří mezi základní spotřebiče v kuchyni, bez kterých si málokdo dokáže představit každodenní život. Umyje nádobí během chvilky, navíc efektivně a bez odmlouvání, které by jistě zaznívalo od členů rodiny při požadavku na umytí velké dávky nádobí. Jen po dokončení cyklu je nádobí někdy mokré, dokonce z něj může ještě kapat voda. Co v takové chvíli dělat? Vzít utěrku a vysušit povrchy jednotlivých kousků? Pomůže malý trik s ručníkem!

Voda jako strůjce skvrn

Co se stane s nádobím, které není dokonale vysušené po ukončení mycího cyklu v myčce? Umyté sice je, ale není suché, proto dochází k usychání kapek přímo na povrchu a k tvorbě map a nevzhledných skvrn. Myčka je důležitý spotřebič, který šetří čas i energie, ale ne všichni výrobci mají dobře vyvinuté sušení na závěr cyklu. Trpí pak především příbory, skleničky, ale také talíře, které je nutné utřít utěrkou. Jak tento problém vyřešit jinak?

Mohlo by vás zajímat:  Účinným čističem kuchyňského dřezu je pasta z jedlé sody
Zdroj obrázku: Freepik

Geniální trik s ručníkem

Internet, a sociální sítě především, je zdrojem neskutečných vychytávek, které usnadňují běžný život. Nejinak je tomu v případě myčky a nedostatečného usušení nádobí. Co dělat podle znalců, když myčka nesuší nádobí tak, jak by měla? Řešením je malý suchý ručník. A není třeba s ním mokré nádobí otřít, naopak po dokončení mycího cyklu se zavěsí za otevřená dvířka, která se opětovně zavřou. Po dvaceti minutách je možné nádobí vyjmout, bude naprosto suché, protože tkanina absorbuje přebytečnou vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Poklici lze bezpečně odložit na hrnec. Nebude překážet a nepoškodí kuchyňskou linku

Pozor na pachy a neumyté nádobí

Mnohým spotřebitelům se zdá, že používat myčku není žádná věda. Rozhodně se nejedná o složitý spotřebič k ovládání, přesto je nutné dodržovat určitá pravidla. Zejména se musí z talířů a hrnců smýt před uložením do myčky hrubé nečistoty a zbytky jídla, jinak hrozí ucpání odpadu a šíření pachů z tlejících zbytků z trubek. Neméně důležité je umístění jednotlivých kusů nádobí v myčce, skleničky a drobné misky se ukládají do horního patra, do spodního patří hrnce a velké talíře dozadu, naopak menší kusy dopředu. Filtr se musí pravidelně čistit, jednou měsíčně se doporučuje vyčistit myčku pomocí kyseliny citronové a octa v rámci programu s nejvyšší možnou teplotou.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/dishwasher-dishes-drying-hack/
Přidat na Seznam.cz