Prázdné obaly od vajíček lze využít kreativně pro uschování drobností nebo jako květináčky

Prázdné obaly od vajíček lze využít kreativně pro uschování drobností nebo jako květináčky

Prázdné obaly od vajíček nejčastěji skončí v koši. Bohužel to je velká chyba a nevyužití jejich potenciálu. Papírová krabice může velmi rychle získat druhou šanci díky několika skrytým funkcím, o kterých jste dosud určitě nevěděli. Kromě jiného je lze velmi jednoduše použít v kuchyni.

Nenápadné obaly

Vejce, která kupujeme, jsou nejčastěji chráněna obalem. Papírové balení je určeno k ochraně skořápek před rozbitím – absorbuje otřesy a udržuje správné podmínky pro skladování jemného produktu, kterým je vejce. Nejčastěji se vyrábí z papírové buničiny. Typický obal má speciální dutiny, jednu pro každé vajíčko.

Mohlo by vás zajímat:  Praní šetrné k přírodě i prádlu samotnému: Domácí prací prostředek je tou nejlepší volbou

Nejčastěji se stává, že po spotřebování vajec jde prázdný obal do koše. Ukazuje se, že box může získat druhý život díky několika funkcím, o kterých sotva někdo ví. V kuchyni lze použít pouze špetku kreativity a obal. Toto jsou cenné informace pro ty, kteří mají blízko k myšlence nulového odpadu. Pokud chceme obalu dát další šanci, prvním krokem by měla být dezinfekce. Je to důležité, protože bakterie, které mohly být na povrchu vajec, skončily v obalu.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon vyžaduje správnou teplotu i vhodný prostředek
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché skladování

Obal od vajec bude fungovat jako krabička pro uložení ovoce, především citrusů. Udrží je čerstvé déle. Obal bude také fungovat jako místo pro roztřídění různých kuchyňských doplňků a dalších drobností. Můžeme do nich uložit nástroje na zdobení koláčů nebo šití.

Karton od vajíček bude fungovat i jako malá zahrádka. Je to díky oddělením, která umožní pěstování malých rostlin nebo bylin. Vše, co musíte udělat, je nasypat trochu půdy do každé jamky, vložit semena a čekat, až vyklíčí. Mini zahrada v obale bude krásná dekorace. A když už jsme u dekorací, obal od vajec se hodí také jako originální šperkovnice. Díky již zmiňovaným přihrádkám bude mnohem snazší vyznat se ve spleti řetízků, přívěsků nebo náušnic. Díky tomu budete mít své šperky hezky uspořádané.

Zdroj: https://hellohomestead.com/12-ways-to-reuse-egg-cartons/
Přidat na Seznam.cz