Tulipány a narcisy vydrží ve váze déle čerstvé díky obohacení vody aspirinem nebo jinou látkou

Tulipány a narcisy vydrží ve váze déle čerstvé díky obohacení vody aspirinem nebo jinou látkou

Krásná kytice řezaných květin dokáže potěšit za jakékoli situace. Bohužel její krátká životnost už tak potěšující nebývá. Naštěstí existují jednoduché triky, díky nimž si budete moci řezané květiny užít o trochu déle. Poradíme vám, jak udržet svěží řezané tulipány a narcisy, které jsou jednoznačnou vizitkou přicházejícího jara.

Stačí jedna přísada

Mezi nejznámější a nejpopulárnější jarní květiny jednoznačně patří narcisy. Můžeme si je užít ve své zahradě, ale řezané ve váze dokážou při správné péči vydržet až pět dní. Pokud chceme, aby vydržely co nejdéle, a kupovali jsme je v obchodě, hned po příchodu domů je třeba seříznout spodní část stonků. Díky tomu bude mít rostlina lepší přístup k vodě. Těmto květinám je třeba vodu vyměňovat každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavá a čistá postel začíná v matraci. Domácí dezinfekce eliminuje všechny roztoče i zápach

Tyto květiny nemají rády společnost, a proto byste je nikdy neměli kombinovat s jinými řezanými květinami. Začnou následně vypouštět jedovaté látky, které jim mohou uškodit. Pokud si chcete tyto krásné žluté květiny na svém stole užívat co nejdéle, vložte do vázy polovinu tablety aspirinu nebo přisypte trochu kyseliny citrónové. Pomůže také několik kapek citrónové šťávy. Pokud nemáte doma žádnou z těchto surovin, stačí i obyčejná kostka ledu a květiny budou jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Delší životnost

Tulipány také patří do žebříčku oblíbených jarních květin. Jsou vhodné jako dárek nebo jen jako dekorace na kuchyňský stůl. Podobně jako u narcisů, chcete-li prodloužit jejich životnost, zkuste jim do vody přidat polovinu tablety aspirinu. Stejný účinek bude mít také polovina čajové lžičky cukru. Přidání těchto látek způsobí pomalejší růst bakterií a plísní ve vodě a květiny si budou déle udržovat krásný vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Další metoda, která zaručí delší život řezaných květin, je poněkud překvapivá, ale zaručeně účinná. Stonek tulipánu namočte do sklenice s vodkou. Díky tomuto triku vaše povadlá květina ožije již za třicet vteřin. Stačí, když přidáte čajovou lžičku vodky do vázy s květinami. Alkohol podobně jako cukr zabrání množení bakterií, a tak zabrání tvorbě hniloby a předčasnému vadnutí květin.

Zdroj: https://growerdirect.com/cut-flower-care/
Přidat na Seznam.cz