Štěně je radost i starost. Výchova od prvních dnů nastaví mazlíčkovi hranice

Štěně je radost i starost. Výchova od prvních dnů nastaví mazlíčkovi hranice

Mít doma vlastního zvířecího mazlíčka si přeje spousta dětí. Občas rodiče povolí a pořídí jim akvarijní rybičky. I když také vyžadují péči, jejich velkou výhodou je to, že jsou tiché, a pokud se nerozbije skleněné akvárium, tak ani v bytě nemohou dělat neplechu. To ale nelze říct o štěněti. Jestliže jste dětem slíbili psa, počítejte s tím, že ho bude třeba vychovat.

Co funguje proti kousání štěněte

Malé štěně vnese do domácnosti radost, ale také starosti. Ještě se zpravidla neumí venčit venku, takže doma dělá loužičky. Protože má stále mléčné zuby, má také potřebu něco okusovat. Nejlepší je, když mu dáte k dispozici vlastní hračku, kousátko, se kterým si může hrát, a tak se zabavit. Nebude-li ho mít, pustí se do první věci, na kterou v bytě narazí.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé dny lákají ke grilování. Oblíbené je dřevěné uhlí i plyn

Velmi často takto trpí papuče, gauč, proutěné koše. Štěněti je to celkem jedno, do čeho se zakousne. To je záležitost jeho páníčka, aby mu v tom zamezil. Minimálně do doby, než bude mít druhý chrup, je dobré některé předměty z dosahu štěněte dát pryč.

Zdroj obrázku: Freepik

Psa je třeba trénovat

Výchova psa začíná od okamžiku, co si ho přinesete domů. Štěně je třeba naučit chodit vykonávat svou potřebu ven. Nebude mu stačit jít na trávník jednou či dvakrát za den, ale minimálně čtyřikrát. Když se vyčůrá nebo udělá hromádku, nezapomeňte ho za to hodně chválit. Pejsek si to v hlavě spojí, že takto je to správné. Základní výcvik by měl mít každý pes. Také je nutné štěně socializovat, aby se druhých psů nebálo. Při veterinárních ordinacích bývají tzv. psí školky, kde se právě socializaci štěňata učí.

Mohlo by vás zajímat:  Když vyndal staré tužkové baterie, hodil je na zem. Tímto trikem dokázal zjistit, zda jsou nabité

Pojištění odpovědnosti

Chováte-li doma psa, stojí za zvážení sjednání pojištění odpovědnosti, kterému se lidově říká „pojistka na blbost“. Mnohé se vztahují právě i na škody způsobené psy, které by mohli udělat třeba v obchodě, restauraci nebo při vycházkách venku. Toto pojištění není příliš drahé, přitom kryje škody do několika milionů.

Zdroj: https://www.companionanimalpsychology.com/2021/05/top-tips-on-puppy-raising-from-experts.html
Přidat na Seznam.cz