window-2994497_1280

Pravidelné a správné větrání osvěží a vyčistí vzduch v interiéru

Pro snížení únavy i zdravější život v uzavřeném vnitřním prostoru, jakým je byt, je důležité pravidelné a hlavně efektivní větrání. Výměnou vzduchu také zabráníte tvorbě plísní a akumulaci nežádoucích bakterií uvnitř. Pro maximální výsledek je však dobré vědět, jak to udělat, aby vzduch proudil tam, kam skutečně má, a větrání bylo opravdu účinné a přinášelo požadovaný účinek. 

Rolety a závěsy

Aby se uvnitř místnosti nehromadil horký vzduch, je dobré používat rolety a závěsy, kterými v poledne okna zcela zatáhnete. V létě je vyměňte za hustě tkané a lehčí, které lépe odrážejí sluneční paprsky, poskytují stín a chlad, takže ušetříte za klimatizaci a uvnitř bude stejně příjemné klima a vzduch, který se bude dobře dýchat.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z domácnosti vyženou jednoduché triky, po kterých zbyde jen příjemná vůně
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdy je nejlepší čas na větrání

Nejlepším časem pro větrání je obecně ráno nebo naopak večer či noc. Je to kvůli tomu, že venkovní teplota je v těchto chvílích nejnižší, takže se vnitřní vzduch ochladí a osvěží. To oceníte hlavně během horkých letních dní, kdy se počítá každé ochlazení. Studený vzduch se hodí i v zimě, jen dávejte pozor, ať proud ledového vzduchu nezasáhne citlivé pokojové rostliny. 

Řízený průvan

Pro efektivní a rychlé vyvětrání, kdy dojde k výměně velké části vzduchu, je dobré vytvořit průvan. Otevřete okna na opačných stranách bytu a nechte vzduch profukovat. Bude stačit pár minut pro skutečně pořádné vyvětrání. Pozor si ale dejte během dnů, kdy venku fouká vítr. Tehdy bude lepší větrat normálně, protože příliš silný průvan by mohl poškodit okna, dveře či jiné věci v bytě.

Mohlo by vás zajímat:  Levná proměna bytu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odvětrávací mřížky na dveřích

Pro lepší cirkulaci vzduchu uvnitř bytu, ale i pro použití na pravidelné větrání bez starostí, se hodí odvětrávací mřížky. Dají se libovolně otevírat či zavírat na základě vašich konkrétních potřeb. Jejich instalace se rozhodně vyplatí. 

Přidat na Seznam.cz