Prášek do pečiva se skvěle hodí k boji proti škůdcům, plísním i skvrnám

Prášek do pečiva se používá jako kypřicí látka při přípravě různých těst a koláčů. Díky svým účinkům postupně vytlačil jedlou sodu. Víte ale, že se tato látka dá šikovně využít i mimo kuchyni? Vyplatí se po ní sáhnout v mnoha svízelných situacích. Ochrání vaši zahradu před mravenci a vypořádá se se šváby. Zatočí i s plísněmi a skvrnami od kávy, čaje nebo rzi.

Boj proti hmyzu

Prášek do pečiva je naprosto bezpečný insekticid, kterým vyženete kolonie mravenců a mšic z vaší zahrádky. Stačí práškem bohatě posypat migrační stezky mravenců. Na mšice si připravte postřik. Jednoduše zamíchejte pečicí prášek do vody a roztok přelijte do láhve se střičkou. Postříkejte všechny rostliny a další místa, kde se mšice shlukují. Nemusíte se bát, květinám tím nijak neublížíte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud nevíte, kde přesně mravenčí kolonie sídlí, připravte jim sladkou past. Na malý talířek nalijte trochu medu a posypte ho práškem do pečiva. Mravenci nemají žádnou šanci odolat sladké vůni medu a vy se jich tak spolehlivě zbavíte. Působí také účinně proti švábům i jinému hmyzu. Měli byste s ním posypat všechna místa, kde se hmyz objevil, a potenciální úkryty.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro v ložnici? Vsaďte na nové povlečení!

Skvrny budou pryč

Skvrny od červeného vína, černé kávy, džusu, čaje a rzi se z oblečení velmi špatně odstraňují. Běžný prací program si s nimi obvykle neporadí. S tím vám může snadno pomoci dvousložková pasta, kterou si připravíte z prášku do pečiva a vody. Směsí natřete postižené části látky a nechte ji působit několik desítek minut. Poté látku opláchněte pod tekoucí vodou. Pro dosažení co nejlepších výsledků byste měli tuto metodu několikrát zopakovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čisté spáry bez plísní

Prášek do pečiva byste měli využít také při mytí koupelny a kuchyně. Když se náhodou někde objeví plíseň, je velmi těžké se jí zbavit, protože se jedná o živý komplex mikroorganismů. Plísně zabije pasta z pečicího prášku. Naneste do všech spár a mezer mezi kachličkami. Nezapomeňte ani na gumové spoje. Směs nechte nějakou dobu působit a poté ji vydrhněte starým zubním kartáčkem. Na závěr vše opláchněte vodou a vytřete do sucha.

Přidat na Seznam.cz