Prášek do myčky ze čtyř surovin je hotový rychle a ušetří peníze

Prášek do myčky ze čtyř surovin je hotový rychle a ušetří peníze

Pravděpodobně máte doma myčku a musíte pořád dokola nakupovat drahé čisticí tablety. My se vám dnes pokusíme ušetřit pár korun receptem pro výrobu domácího prášku k mytí nádobí. Navíc většinu, ne-li všechny suroviny budete mít doma po ruce. Takže pokud vám zrovna dojdou tablety, nemusíte ihned běžet do obchodu. Stačí si podle návodu připravit naši jednoduchou mycí směs.

Co budeme potřebovat?

  • Jedlou sodu
  • Práškovou sodu na praní
  • Sůl do myčky
  • Kyselinu citrónovou
Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny

Vlastnosti použitých surovin na výrobu směsi

Jedlá soda má sama o sobě výborné čisticí vlastnosti. Dokáže rozpouštět mastnotu, odstraňovat usazeniny a perfektně neutralizuje pachy. Druhou složkou je prášková soda na praní. Ta je výborná na rozpouštění tuků a změkčování vody. Třetí, neméně důležitou částí je kyselina citrónová, která má dezinfekční a antibakteriální schopnosti. Navíc je dobrá v boji proti vodnímu kameni a čistí myčku. Poslední složkou je obyčejná sůl do myčky. Ta nám pomůže při odstraňování nečistot, mastnoty a nakonec nádobí vyleští.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho přebytků jídla můžeme jednoduše zmrazit na později
Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat při výrobě čisticí směsi

Pokud máte u sebe všechny potřebné suroviny, pak se můžete pustit do samotné výroby. Není to nic těžkého a opravdu jde jen o to, abyste ve vhodném poměru smíchali všechny uvedené věci. Správný poměr si uvedeme na příkladu zde: Na 10 gramů kyseliny citrónové přidáme stejné množství soli do myčky. K tomu přimícháme 20 gramů jedlé sody, 20 gramů sody na praní a čisticí směs máme hotovou.

Vytvořenou směs dobře protřepeme, zamícháme a do zásobníku na tabletu přidáme jednu až dvě lžičky. Pro lepší účinek můžeme přikápnout jednu kapičku jaru. Máme hotovo a nyní nám zbývá jen myčku zapnout a počkat si na konečný výsledek. Budete rozhodně mile překvapeni, jak tato domácí směs za pár korun funguje.

Zdroj: https://www.thespruce.com/dishwasher-detergent-recipes-1387928
Přidat na Seznam.cz