Eukalyptus ve sprše napomůže relaxaci a pomůže bojovat s rýmou

Eukalyptus ve sprše napomůže relaxaci a pomůže bojovat s rýmou

Eukalyptus známe pro jeho léčivé vlastnosti, jako prostředek při aromaterapii nebo jeho větvičky poslední roky vidíme zapletené ve svatebních kyticích. Překvapením ale může být, že si ho lidé také věší do sprchového koutu. Ptáte se, proč to dělají? Důvodů je hned několik.

Všichni se chceme ve své koupelně cítit příjemně. Ve sprše relaxujeme. Ráno probouzíme své tělo do nového dne, večer ze sebe smýváme starosti prošlého dne. Eukalyptus povýší tyto rituály na jiný level. Pára ze sprchy uvolní z jeho listů esenciální oleje, které koupelnu nádherně provoní. Mají ale i další účinky.

Mohlo by vás zajímat:  „Ne, na vosí hnízdo k vám na zahradu opravdu nepřijedeme,“ dozvěděl jsem se od hasičů

Během sprchy vyléčíte i rýmu

Kromě vizuální stránky a příjemné vůně můžete z rostliny čerpat i její léčivé vlastnosti. Svěží aroma a uvolněné esence uklidňují, zmírňují napětí, a dokonce zbavují úzkostí. Vytvoříte si tak doma vlastní lázeňskou proceduru v podobě příjemné sprchy.

Eukalyptus dokonce zmírní zahlenění, pomůže při kašli a uvolní zalehlé dutiny. Na podzim či v zimě naprosto ideální pomoc při nachlazení. Studie dokonce prokázaly, že působení zmíněných výparů snižuje krevní tlak, zmenšuje otoky a pomáhá od bolestí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vydrží až dva měsíce

Před zavěšením je vhodné listy eukalyptu aktivovat, aby vůně byla zřetelnější. Stačí je buďto lehce rozmělnit mezi prsty, nebo celý svazek plošně přejet válečkem. Vůně bude intenzivní několik týdnů, ale závisí to na četnosti sprchování. Ve chvíli, kdy budete mít pocit, že rostlinu necítíte nebo vypadá sešle, eukalyptus vyměňte. Vzhledem k vlhkému prostředí by měl ovšem vydržet až dva měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování uchová vejce čerstvá a zdravá

Pravidelná výměna vaši peněženku nijak nezatíží. Eukalyptus je cenově dostupná rostlina, kterou seženete v kdejakém květinářství.

Využít lze i jiné rostliny

Alternativou svazku eukalyptu mohou být i jiné, pro vás možná známější rostliny. Některé z nich můžete najít u sebe doma. Záleží, jaká vůně je vám nejbližší. Mezi další možnosti jednoznačně patří například levandule, citronová tráva nebo oblíbený rýmovník.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/8093405/benefits-eucalyptus-shower
Přidat na Seznam.cz