Hořčice jako lék nebo kosmetický prostředek: tato praktická využití zná málokdo

Hořčice jako lék nebo kosmetický prostředek: tato praktická využití zná málokdo

Hořčici si nemusíte dávat pouze na párek v rohlíku nebo ji přidávat do pokrmů. Má totiž spoustu využití, která mnozí lidé vůbec neznají. Hořčice se hodí nejen k masu, ale také k zeleninovým pokrmům, nesmí chybět společně s ostatními omáčkami k letnímu grilování. Její potenciál je ale mnohem větší. Hořčici můžete použít také praktickými způsoby.

Můžete ji použít jako lék na bolest v krku

Věděli jste, že hořčice je skvělým prostředkem například na bolení v krku? Jestli vás v krku šimrá nebo nemůžete polykat, hořčice může být řešením. Nemusíte jít do lékárny, abyste předešli nepříjemným problémům. Smíchejte lžíci hořčice s lžící medu, přidejte šťávu z půlky citronu a špetku soli. Nakonec směs dejte rozpustit ve sklenici teplé vody a kloktadlo máte připravené. Bolest v krku během několika dní zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  "Můj muž změnil zaměstnání. Finančně je na tom lépe, ale stydím se s ním kamkoliv jít," lituje Gabriela

Hořčicí se můžete zbavit také ucpaného nosu. V takovém případě smíchejte několik lžic hořčice s trochou soli a dejte do misky s teplou vodou. Poté do roztoku vložte nohy a vydržte tak dlouho, dokud voda nebude vlažná. Pak nohy usušte a oblečte si teplé ponožky. Nohy udržujte v teple a budete koukat, že za několik dní bude rýma pryč. Hořčicí si můžete potírat také popáleniny. Stačí je potřít, počkat několik minut a poté umýt. Uleví rovněž po komářím štípnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Vonné svíčky patří mezi oblíbené doplňky. Je třeba vybírat je dobře
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte hořčici na své vlasy

Jestli nevíte, jak si pomoci přírodními prostředky, pokud se jedná o péči o vlasy, můžete vyzkoušet právě hořčici. Hořčičná maska na vlasy je skvělým prostředkem, jak dostáhnout skvělého výsledku. Naneste ji na celé délky vlasů, především na jejich konečky. Vyhněte se vlasové pokožce a směs na vlasech nechte alespoň hodinu působit. Vlasy budou hladké, lesklé, zdravé a vyživené.

Hořčici můžete použít také proti zápachu. Smrdí vám krabičky na potraviny, sklenice od kečupu nebo lahve od piva, které chcete použít například jako dekoraci? Do nádoby dejte vodu a přidejte hořčici. Protřepejte a uvidíte, že zápach zmizí rychlostí blesku. Použít ji můžete také na mytí nádobí a odstranění odolných skvrn.

Zdroj: https://www.foodandwine.com/condiments/10-ways-use-mustard
Přidat na Seznam.cz