Dokonale čistý domov lze udržet i bez použití chemie. Ty nejúčinnější prostředky najdete v kuchyni

Dokonale čistý domov lze udržet i bez použití chemie. Ty nejúčinnější prostředky najdete v kuchyni

V posledních letech se vedou debaty o přípravcích, které většina lidí používá doma na úklid. Domov bez chemie si přeje snad každý z nás, ale přitom používáme během úklidu mnoho prostředků, které se přírodním složením rozhodně pyšnit nemohou. Dnes se proto podíváme na několik způsobů, jak vyčistit váš domov pomocí produktů, které máte neustále v kuchyni a které nebudou škodlivé pro vaše zdraví ani peněženku.

Obklady a koupelna

Na obklady budete potřebovat 1/4 šálku peroxidu vodíku, 1 polévkovou lžíci tekutého mýdla a 1/2 sklenice vody. Všechny ingredience smíchejte. Houbu ponořte do roztoku a otřete dlaždice. Poté vše důkladně opláchněte čistou vodou. Pokud jsou obklady hodně znečištěné, nechte roztok působit po dobu 10 minut. Poté je znovu opláchněte vodou. V koupelně také můžete použít směs vody s octem s poměru 1 : 1, která bude také velmi efektivní, a přitom nestojí téměř žádné peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová nebo čajová sedlina končí většinou na dně koše. Víme, proč to nikdy nedělat
Zdroj obrázku: Freepik

Matrace

Na čištění matrací budete potřebovat 235 ml 3% peroxidu vodíku, 3 lžíce jedlé sody a pár kapek tekutého mýdla. Směs připravte těsně před čištěním a nalijte vše do rozprašovače. Jakmile se soda rozpustí, nalijte do roztoku tekuté mýdlo. Láhev protřepejte, nastříkejte na špinavé skvrny a nechte 5–10 minut působit. Zbytky jedlé sody odstraňte vysavačem. Uvidíte, že matrace budou krásně čisté a bez nevzhledných skvrn. Přitom jde o velmi jednoduchou metodu, na kterou nepotřebujete téměř nic.

Mohlo by vás zajímat:  Trouba pomůže vytopit byt i bez zvýšených nákladů

Trouba

Na přírodní čištění trouby bez chemie budete potřebovat jen jednou surovinu a tou je amoniak. Nalijte malé množství čpavku do malé misky a vložte ji do vypnuté trouby přes noc. Ráno troubu můžete hned vyčistit. Nečistoty půjdou dolů velmi snadno. Po použití čpavku budete muset kuchyň důkladně vyvětrat, abyste se zbavili výrazného a dost nepříjemného zápachu. To je jediná nevýhoda této metody, protože jinak je čpavek skvělou možností pro důkladné vyčištění trouby.

Zdroj: https://improvinglifeathome.com/5-ways-to-clean-without-chemicals/
Přidat na Seznam.cz