Bílý ubrus bude znovu zářivě čistý díky domácím bělicím metodám

Bílý ubrus bude znovu zářivě čistý díky domácím bělicím metodám

Bílý ubrus může dodat elegantní nádech každé slavnostní příležitosti, ale časem se může ušpinit a zašednout. Naštěstí existuje několik účinných způsobů, jak vyčistit bílý ubrus a odstranit zatvrzelé skvrny. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších metod pro obnovení bílého ubrusu do původního stavu.

Aby byl zašedlý ubrus znovu zářivě bílý

Existuje několik domácích produktů, které mohou být účinné při čištění bílého ubrusu a obnovení jeho jasného, nedotčeného vzhledu. Zde je několik možností:

  • Citronová šťáva: Citronová šťáva obsahuje přírodní bělicí činidla a může být účinná při bělení bílého ubrusu. Chcete-li ji použít, smíchejte 1/2 šálku citronové šťávy se třemi litry horké vody. Před praním v horké vodě s pracím prostředkem namočte ubrus na 30 minut do roztoku.
  • Peroxid vodíku: Peroxid vodíku je přírodní bělicí činidlo, které může být účinné při odstraňování skvrn a zesvětlování tkanin. Smíchejte 1 šálek peroxidu vodíku se třemi litry horké vody a namočte ubrus na 30 minut do roztoku.
  • Jedlá soda a ocet: Smíchejte 1 šálek jedlé sody s 1 šálkem octa. Přidejte směs do pracího cyklu spolu s pracím prostředkem. To může pomoci přirozeně vybělit a rozjasnit bílý ubrus.
  • Sluneční světlo: Sluneční světlo může také být přirozeným a účinným způsobem bělení bílého ubrusu. Pověste ubrus na několik hodin venku na přímém slunci a pravidelně s ním otáčejte, abyste zajistili rovnoměrné vybělení.
  • Bělidlo: Pokud je ubrus silně znečištěný nebo zašedlý, možná budete muset použít bělidlo. Chlorové bělidlo může být účinné při odstraňování skvrn, ale může také poškodit látku, pokud se použije nesprávně. Než se proto na bělení vrhnete, vždy si přečtěte pokyny na lahvičce s bělicím prostředkem a vyzkoušejte ho nejdříve jen na malou plochu ubrusu.
Mohlo by vás zajímat:  Orchideje jsou ozdobou východních parapetů. Řez po odkvětu je stimuluje k novému kvetení
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit zatvrzelé skvrny

  • Červená řepa: Chcete-li odstranit skvrny od červené řepy z bílého ubrusu, posypte postižené místo solí a nechte několik hodin odležet.
  • Červené víno: Skvrny od červeného vína odstraníte tak, že skvrnu zalijete bílým vínem a osušíte čistým hadříkem. Poté postiženou oblast posypte solí a nechte několik hodin působit.
  • Káva: K odstranění skvrn od kávy namočte ubrus na 30 minut do směsi citronové šťávy a vody.
  • Mastnota: Chcete-li odstranit mastné skvrny, posypte postiženou oblast škrobem a nechte několik hodin působit.
  • Inkoust: Chcete-li odstranit skvrny od inkoustu, osušte postižené místo lihem nebo směsí mléka a octa.
Zdroj: https://www.marthastewart.com/1532382/how-get-your-table-linens-clean-holidays
Přidat na Seznam.cz