rucniky1

Ručníky znovu jemné a nadýchané: stačí při praní pamatovat na několik pravidel

Ručníky mohou opakovaným praním v tvrdé vodě zhrubnout. Na omak tak nejsou vůbec příjemné a na kůži spíš drhnou. Každý by si jistě přál zahalit se po koupeli do jemné a nadýchané tkaniny, která dobře saje a doslova pohladí po pokožce. S následujícími radami dáte svým ručníkům druhou šanci!

Jaké metody mohou napomoci k jemnějším ručníkům?

Nemusíte utrácet za předražená změkčovadla, pokud chcete jemné a nadýchané ručníky. Stačí zkusit jednu z následujících metod.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Přirozeně změkčí tvrdou vodu a tím pádem i prané tkaniny. Stačí do dávkovače na prací prášek přisypat dvě lžíce sody bikarbony (na 1 kg prádla) a spustit prací cyklus.

Bílý vinný ocet

Ke změkčení ručníků napomůže i to, když do dávkovače na aviváž nalijete vinný bílý ocet (asi třetinu šálku).

Obecné rady, které zajistí měkké ručníky

Pokud chcete své ručníky zachovat jemné a měkké, určitě při praní v pračce nepoužívejte aviváž. Ideální je také použití pracího gelu. Prášek může ulpět ve tkanině ručníku. Rovněž zapomeňte na žehlení ručníku. To by vlákna poškodilo a bylo by po nadýchanosti a jemnosti. Výtečným pomocníkem k udržení nadýchaných ručníků je pak moderní sušička prádla. V případě, že ji ještě nemáte, určitě tento nápad zvažte. Usnadníte si mnohé.

Mohlo by vás zajímat:  Pračky usnadňují život už dlouhé roky. Stojí za to využít jejich potenciál na maximum
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké ručníky kupovat?

V neposlední řadě je dobré zamyslet se nad kvalitou ručníků, které kupujete v obchodě. Vyplatí se v tomto ohledu nešetřit. Poměrně dobrou životnost mají zejména ručníky bavlněné. Ty jsou na omak velmi příjemné a snadno se udržují jemné a nadýchané. Hitem je kromě jiného ručník vyrobený z bambusového vlákna, na kterém jen tak neulpí nějaká ta bakterie. Jeho benefitem je to, že má extrémně dobrou savost. Častým typem je i froté ručník, který dobře saje. Nejčastěji je vyrobený z bavlny anebo z kombinace bambus-bavlna. Obecně je tedy vhodné vyhnout se syntetickým materiálům, které nejsou příliš příjemné na kůži a také hůře sají vodu.

Zdroj: https://turkishtowelcompany.com/how-do-i-keep-towels-soft/
Přidat na Seznam.cz