Život s pejskem může být každý den radost. Oblíbené vychytávky šetří čas i peníze

Život s pejskem může být každý den radost. Oblíbené vychytávky šetří čas i peníze

Život s pejskem je plný zážitků, a byť potřebuje zvíře pevně daný denní režim, nesmí chybět ani chvilky vzrušení. Co dělat, aby byl každý den se psem zábavou, ale ušetřily se peníze za nové hračky nebo čas při čištění zubů? Chovatelé na sociálních sítích často zveřejňují různé vychytávky, jak překonat některé nástrahy života se zvířecím miláčkem. Jak si pohrát bez potřeby utrácet za hračky nebo jak ušetřit za psí kosmetiku?

Pravidelné čištění zubů

Psům se musí pravidelně čistit zuby, aby zvířeti nesmrdělo z tlamy a nezpůsobila mu hniloba později zdravotní potíže. Doporučuje se čistit pomocí psí zubní pasty a kartáčku nebo se může umístit pasta na kousek gázy, ale někteří pejskové čištění nesnesou. V takovém případě je možné zubní pastu natřít na gumovou psí hračku a nechat ji zvíře ožvýkat, aby si tak vyčistilo zuby samo.

Zdroj obrázku: Freepik

Hračky z plastových lahví a ponožek

Koupíte psovi hračku a nevydrží ani pár minut, protože ji rozkouše a rozerve? Není nic snazšího než mu vytvořit novou z prázdné plastové lahve. Stačí ji obalit starou ponožkou a konec opatřit uzlem. Z rozbitých pískacích kousků se může vyjmout pískátko a umístit do ponožky, vytvořit uzel. Spojit se může také více ponožek dohromady, aby si měl pes s čím hrát. Tímto způsobem lze vytvářet další hračky neomezeně dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice provoní den i našim rostlinám. Vypořádá se se škůdci i plísní v substrátu

Prostředek na nádobí

Ušetřit se může samozřejmě naředěním psího šamponu, ale při větším počtu blech je potřeba použít účinnější mycí prostředek na nádobí. Srst se pak ještě ošetří repelentním prostředkem proti blechám. Na svěží dech pak může pes dostat do krmiva nasekanou čerstvou petrželkou. A jak zabránit rozšíření vyrážky nebo alergie na tlapkách? Pejskovi se mohou nasadit dětské ponožky, které se upevní pomocí pásky. Na plovoucí podlaze pak skvěle fungují protiskluzové batolecí ponožky, u nejmenších plemen se může použít i panenkovské oblečení.

Zdroj: https://www.puppyleaks.com/simple-tips/
Přidat na Seznam.cz