Papírové utěrky má doma každý. Málokdo ale zná všechna jejich skvělá využití

Papírové utěrky má doma každý. Málokdo ale zná všechna jejich skvělá využití

Papírové ručníky najdete v každé domácnosti. Máme je především v kuchyni, protože se hodí hlavně na smažená jídla. Jejich pomocí se zbavíme přebytečného tuku z jídla, navíc si do nich můžete utřít špinavé ruce a jsou první pomocí při rýmě. V domácnosti se ale dají využít ještě jinými způsoby.

Papírové ručníky pomohou vínu ke správné teplotě

Ručníky můžete použít jako spodní vrstvu do květináčů, ještě než do nich nasypete půdu. Rostlinu přidejte až nakonec. Papírové ručníky skvěle absorbují vlhkost a poté ji pomalu uvolňují zpět, takže rostliny nebudou nikdy suché a nebudete je muset tak často zalévat. A navíc nehrozí, že je přelijete.

Mohlo by vás zajímat:  Většina ji rovnou vyhazuje, přitom se nejedná o žádný odpad. Kávová sedlina vás překvapí

Ručníky můžete použít také na víno. Pokud nemáte víno dostatečně vychlazené, namočte ručníky a omotejte je kolem lahve. Poté ji dejte do mrazáku a po deseti minutách budete mít víno vychlazené na správnou teplotu. Hodí se také do ledničky do šuplíků na ovoce a zeleninu. Pokud je položíte na jejich dno, ovoce i zelenina zůstanou delší dobu čerstvé, protože utěrky absorbují nahromaděnou vodu, a tím se bude zelenina méně kazit.

Zdroj obrázku: Freepik

Utěrky využijete také na cezení nebo na skvrny

Abyste bylinky měli delší dobu čerstvé, propláchněte je pod vodou, položte na papírovou utěrku a vložte celé do igelitového sáčku. V lednici pak vydrží mnohem déle. Na přelití vývaru se také budou hodit. Bude čirý a bez mastnoty. Věděli jste, že jejich pomocí můžete odstranit skvrny na oblečení? Stačí utěrku několikrát přeložit a položit na skvrnu. Následně přejeďte po oblečení žehličkou a oblečení vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Malá lékárna přímo za oknem. Léčivé bylinky se vejdou na každý parapet

Utěrky se hodí nejen na smažené maso, ale také zbaví nadměrné vody plátky uzenin. Využijete je také místo kávových filtrů. A také pomohou při úklidu. Můžete z nich vyrobit vlhčené ubrousky. Rozřízněte je na polovinu, dejte do znovu uzavíratelné nádoby a dejte do vody s pár kapkami esenciálního oleje. Počkejte, až dostatečně zvlhnou, a používejte podle potřeby.

Zdroj: https://www.rd.com/list/9-extraordinary-uses-for-paper-towels/
Přidat na Seznam.cz