Podlahy dostávají neustále zabrat. Jejich krásný vzhled udrží především pravidelná péče

Podlahy dostávají neustále zabrat. Jejich krásný vzhled udrží především pravidelná péče

Přes jaro a podzim naše podlahy v domě nebo bytě trpí. Bahno, písek, vlhko, štěrk – to jsou nejčastější nezvaní hosté na vaší podlaze. Proto je dobré ji ošetřovat tak, aby následný úklid nebyl nic náročného. Nejdůležitější je pak pravidelně zametat nebo vysávat. Na vytírání si můžete pozvat domácí pomocníky, se kterými bude úklid hračka.

Na parkety nikdy nepoužívejte mnoho vody

Voda, která se dostane mezi parkety a panely, může postupem času nabobtnat a vytvořit tak nepříjemné hrboly, které mohou při chůzi způsobit bolest. Proto je důležité mop nebo hadr, se kterým budete čistit podlahy, mít poctivě vyždímaný. Pokud máte podlahu naolejovanou, tak ji musíte čistit pouze chemicky. Dobrým tipem je umývat je po směru, kterým jsou na podlahy pokládány – nebudou vidět pruhy.

Mohlo by vás zajímat:  V pohotovostním režimu spotřebiče stále odebírají velké procento energie

Mnohdy na čištění stačí jen teplá voda, pokud podlahy myjete pravidelně. Nemůže se stát, že by špína byla staršího data a nešla odstranit. Pokud ale takovou špínu najdete, můžete si pomoci kartáčem nebo malým zubním kartáčkem, kterým se dostanete všude. Nanést na podlahy můžete směs jedlé sody a vody, která dokonale vyčistí případné nečistoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Při čištění podlah nezapomínejte na ochranné prostředky

Jestli se vám na podlaze sem tam objeví skvrny, může to být čisticími prostředky, kterých používáte až moc. Podlahu přitom stačí jen opláchnout velmi teplou vodou, do které přidejte trochu octa. Povrch bude odmaštěn a také dezinfikován. Při čištění podlah si vždy vezměte gumové rukavice. Jestli se na parketách usazuje prach, můžete použít vodu a leštidlo, které má antistatické vlastnosti. A podlaha bude krásně vonět.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny

Nepříjemným problémem jsou černé šmouhy od bot, které mohou na podlaze vzniknout. Jestli máte doma malé děti, určitě u nich najdete obyčejnou gumu. Použít ale můžete také kouzelnou houbu, kterou ale nejdříve vyzkoušejte na malém kousku, jestli vůbec bude fungovat. Pokud budete podlahu čistit pravidelně, nemůže se stát, že vám nevydrží klidně i několik desetiletí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657047/keep-your-floors-sparkling-clean/
Přidat na Seznam.cz