Počítač používáme denně, málokdo ale věnuje čas jeho údržbě. Správné vyčištění mu prodlouží život

Počítač používáme denně, málokdo ale věnuje čas jeho údržbě. Správné vyčištění mu prodlouží život

Důkladné vyčištění počítače od profesionála bude dražší položkou, zvládnete to ale také sami v pohodlí domova. Není to tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Bohužel jsou zde nutná opatření, aby se vám do počítače nedostalo mnoho vody, ale pokud u sebe budete mít všechny prostředky, snadno si počítač sami vyčistíte.

Někdy nestačí jen otřít klávesnici a monitor

Počítač, to není jen monitor a klávesnice. Vyčistit musíte čas od času také skříň nebo myš, klávesnici je nutné čistit častěji, protože se v ní snadno uchytí bakterie a viry. Monitor můžete utírat hadříkem a speciálním prostředkem, který koupíte v obchodech s elektronikou. Aby vám počítač správně a hlavně rychle pracoval, je nutné se o něj postarat. My vám ukážeme, jak počítač vyčistit, aby sloužil co nejdéle.

Mohlo by vás zajímat:  Klíče nebo módní doplňky lze doma uložit prakticky, a přitom kreativně. Fantazii se meze nekladou

Ještě před samotným čištěním si připravte prostředky, které budete potřebovat. Mezi ně patří stlačený vzduch, hydratační utěrky, šroubovák, tenké utěrky z mikrovlákna nebo přípravky na čištění plastových dílů. Hlavní část počítače musíte nejdříve rozebrat, k tomu vám poslouží šroubovák s vhodnými nástavci. Poté rozeberte i menší komponenty uvnitř počítače, abyste se dostali opravdu do hloubky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřek počítače vyčistíte stlačeným vzduchem

Postupně vyčistěte procesor, diskovou jednotku a další části počítače, které můžete rozebrat a vyčistit. Poté znovu počítač sestavte tak, aby byl kompletní. Dávejte si pozor, abyste neztratili žádný ze šroubků, protože by skříň nemusela dobře stát. Vnější strany počítače můžete otřít pomocí vlhkého hadříku. Monitor vyčistíte snadno stlačeným vzduchem, který odstraní prach. Poté použijte speciální sprej a hadřík z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Usazování vody v myčce předejde jednoduchý trik. O tajné funkci ví málokdo

Klávesnice patří mezi nejšpinavější místa vůbec, protože na ní cvakáme prsty, jíme, pijeme a velmi často je plná prachu. Nejdříve je nutné z klávesnice vyklepat veškeré drobky, prach a další nečistoty. Poté použijte znovu stlačený vzduch, kterým vystříkáte všechny skuliny mezi písmenky. Následně si vezměte do ruky hadříky a klávesnici utřete. Podobně můžete vyčistit i další komponenty a příslušenství k počítači.

Zdroj: https://smallbiztrends.com/2020/02/how-to-clean-your-computer.html
Přidat na Seznam.cz