Kokosový olej prospěje také čtyřnohým mazlíčkům. Pro krásnou srst i zdraví stačí malá dávka denně

Kokosový olej prospěje také čtyřnohým mazlíčkům. Pro krásnou srst i zdraví stačí malá dávka denně

Všichni víme, že konzumace kokosového oleje má nesporné výhody pro naše zdraví. Používáme ho v kuchyni, dost možná jsme ho zařadili do péče o pleť. Jenže kokosový olej má prospěšné účinky i pro naše čtyřnohé miláčky. Samozřejmě se nejprve musíte poradit se svým veterinářem, ve většině případů je ale podávání kokosového oleje pro psy neškodné.

Jak olej dávkovat?

Doporučené dávkování je jedna čajová lžička oleje na každých pět kilo váhy psa. Doporučenou dávku můžete dočasně i zvýšit, vždy ale jen na týden nebo na dva. A jaké účinky bude olej na psa mít? Lidé ho používají pro krásné vlasy a totéž platí i pro psy. Jejich srst bude lesklá a hebká, což je zvlášť prospěšné u starších psů.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin nechybí v žádné lékárničce, málokdo ale zná jeho netradiční využití

Kokosový olej pomáhá udržovat zdravou pokožku. Aplikovat ho můžete na kůži psa při ekzému, suché kůži, houbových infekcích nebo při pokousání. Bez ohledu na to, jak moc své mazlíčky milujeme, musíme uznat, že čas od času nevoní zrovna vábně. Je jedno, zda jde o pach kožešiny, nebo zápach z úst, kokosový olej tyto problémy snadno vyřeší.

Zdroj obrázku: Freepik

K ošetření poranění

Kokosový olej můžete nanášet na drobné ranky a poranění. Má antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, díky čemuž napomáhá hojení. Navíc nepálí a pejskům nebude nepříjemný. Pokud váš pejsek trochu přibral a vy máte obavy o jeho zdraví, pomozte mu zhubnout pomocí kokosového oleje. Samozřejmě je vhodné ho doplnit přiměřenou fyzickou aktivitou a úpravou stravovacích návyků.

Mohlo by vás zajímat:  Brousit kočce drápky nemusí být žádná věda. Většinu doporučených pomůcek nahradí věc, kterou má doma každý kutil

Psy někdy trápí zažívací potíže. Kokosový olej jim pomůže absorbovat živiny z jídla, zlepšuje metabolismus a přináší úlevu při syndromu dráždivého tračníku. Ideální je vybrat panenský kokosový olej ve skleněné nádobě, rafinovanému oleji se raději vyhněte, protože během zpracování mohl ztratit prospěšné látky. Podávat ho psovi můžete denně, přidávejte mu ho do jídla nebo mu s ním potírejte kůži, případně mu ho mažte na popraskané tlapky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-for-dogs
Přidat na Seznam.cz