Domácí prací prášek je šetrný k pokožce i přírodě

Domácí prací prášek je šetrný k pokožce i přírodě

Nemáte někdy pocit, že vás vaše prádlo škrábe, svědí nebo štípe hned po vyprání? Často je to kvůli zvolenému prostředku na praní nebo kvůli aviváži. Dokonce někteří dermatologové své pacienty varují před používáním aviváže. V dnešním článku najdete recept na to, jak si pomoci a jak ušetřit peníze.

Chemie na každém kroku

Podle výrobců potřebujeme jejich produkty, abychom voněli, aby bylo vše vydezinfikováno a vydrželo déle elastické a tak dále. Ale zamysleme se. Naše babičky nepotřebovaly univerzální prací prášek, který udržel prádlo na 99 % čisté. Používaly obyčejné mýdlo, vlastní ruce a káď s vodou. Vše vydrželo dlouho, látka se nerozpadala a jejich děti netrpěly tolik vyrážkami. Čím tom asi bude…

Mohlo by vás zajímat:  Pokud si polijete elektronické zařízení, hlavně nepanikařte. Správným postupem ho zachráníte

Dnešní produkty jsou plné chemických látek, které jsou pro naše tělo toxické a drahé pro naše peněženky. Kromě toho se při výrobě a likvidaci vytváří odpad, který se ihned nahrne do oceánu, řek, do přírody. Je dobře známo, že jsou plné karcinogenních látek, se kterými nedokáže bojovat žádná čistička odpadních vod.

Zdroj obrázku: Freepik

Řekněme si už dost!

Začít musíme u sebe, řekněme dost nemocem, zabíjení ekosystému a přestaňme ubližovat sobě a své rodině. Vyrobme si vlastní prací prášek, který je vhodný i pro alergiky, krásně voní a pomůže i přírodě. Nachystejte si kostku mýdla, 300 g práškové sody na praní, 10 l vařící vody, éterický olejíček, struhadlo a vařečku.

Mohlo by vás zajímat:  Toaletu od vodního kamene vyčistí domácí čisticí pasta

Mýdlo nastrouháme do hrnce a zalijeme 2 litry vařící vody a necháme rozpustit. Neustále mícháme a přidáme sodu. Rozpustíme ji a následně dolijeme všechnu vodu. Vyrobíme si gel, který díky chladnutí zhoustne. Poté přilejeme trochu éterického oleje a do druhého dne necháme odležet. Vznikne gel, který je vhodný k použití při praní (na 1 pračku stačí 1,5 odměrky). Aviváž si připravíme z 250 ml vody a octa a přidáním 10 kapek éterického oleje (na 1 pračku 2 polévkové lžíce aviváže).

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-make-your-own-laundry-detergent-1387952
Přidat na Seznam.cz