Nechte svůj domov zazářit leskem. Všechna zrcadla i skla budou díky přírodním prostředkům dokonale vyleštěná

Nechte svůj domov zazářit leskem. Všechna zrcadla i skla budou díky přírodním prostředkům dokonale vyleštěná

V každé kuchyni se najde jedlá soda, sůl nebo ocet, které umí odstranit skvrny nebo mastnotu. Navíc takové prostředky nezpůsobí alergie, jsou levné a mnohdy velmi účinné. Pokud používáte lak na vlasy, tak určitě víte, že nechává stopy na zrcadle v koupelně. Můžete vyzkoušet několik metod, které je odstraní.

Můžete vyzkoušet osvědčené způsoby, které fungují

Můžete napařovat zrcadlo a poté ho otřít papírovou utěrkou, teplá pára uvolní nečistoty, které pak bude snadné otřít. Odolné skvrny je možné odstranit pomocí směsi, kterou vytvoříte z obyčejné vody a několika kapek salicylalkoholu. Do směsi posléze namočte bavlněnou plenu, často používané papírové utěrky mohou na skle zanechat vlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej si poradí s přilepenou žvýkačkou, skvrnami od barvy i mšicemi na rostlinách

Nezbytnou součástí každé domácnosti je ocet. Skleněné lustry snadno vyčistíte, jen pokud budou studené zářivky. Jestli lustr nemůžete sundat a umýt pod tekoucí vodou, použijte jinou metodu – stačí si navléknout bílé bavlněné rukavice a prach setřít. Pokud ho můžete sundat, namočte ho do vody s citronovou šťávou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejhorší na čištění jsou okna, ale poradíme také jak na vázy nebo trouby

Ze skla můžeme mít doma spoustu věcí. Jednou z nich jsou okna, která jsou velmi časově náročná na mytí. Můžete si vyrobit domácí prostředek na čištění oken. Několik kapek glycerinu přidejte do vody s octem v poměru 1 : 1. Nečistoty se přestanou lepit na okna a budete mít klid delší dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak ušetřit při používání elektrického sporáku

Skleněné vázy mohou být někdy těžko přístupné. Můžete do nich rozpustit například tabletu aspirinu, který je dokonale vyčistí. Úzký kartáček můžete namočit do octa a jeho pomocí vyčistit usazeniny až na úplném dně. Skvrny nebo pruhy na troubě nebo na sklenicích odstraníte pomocí napaření. Vytvořte si pastu ze soli a octa, nechte půl hodiny působit a nakonec otřete vlhkým hadříkem. Stejným způsobem si poradíte také s pruhy na brýlích nebo jiných pomůckách ze skla.

Zdroj: https://www.bondcleaninginadelaide.com.au/what-is-the-best-way-to-clean-mirrors-without-streaking/
Přidat na Seznam.cz