Nechte svůj domov zazářit leskem. Všechna zrcadla i skla budou díky přírodním prostředkům dokonale vyleštěná

V každé kuchyni se najde jedlá soda, sůl nebo ocet, které umí odstranit skvrny nebo mastnotu. Navíc takové prostředky nezpůsobí alergie, jsou levné a mnohdy velmi účinné. Pokud používáte lak na vlasy, tak určitě víte, že nechává stopy na zrcadle v koupelně. Můžete vyzkoušet několik metod, které je odstraní.

Můžete vyzkoušet osvědčené způsoby, které fungují

Můžete napařovat zrcadlo a poté ho otřít papírovou utěrkou, teplá pára uvolní nečistoty, které pak bude snadné otřít. Odolné skvrny je možné odstranit pomocí směsi, kterou vytvoříte z obyčejné vody a několika kapek salicylalkoholu. Do směsi posléze namočte bavlněnou plenu, často používané papírové utěrky mohou na skle zanechat vlákna.

Nezbytnou součástí každé domácnosti je ocet. Skleněné lustry snadno vyčistíte, jen pokud budou studené zářivky. Jestli lustr nemůžete sundat a umýt pod tekoucí vodou, použijte jinou metodu – stačí si navléknout bílé bavlněné rukavice a prach setřít. Pokud ho můžete sundat, namočte ho do vody s citronovou šťávou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejhorší na čištění jsou okna, ale poradíme také jak na vázy nebo trouby

Ze skla můžeme mít doma spoustu věcí. Jednou z nich jsou okna, která jsou velmi časově náročná na mytí. Můžete si vyrobit domácí prostředek na čištění oken. Několik kapek glycerinu přidejte do vody s octem v poměru 1 : 1. Nečistoty se přestanou lepit na okna a budete mít klid delší dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření na plynu je oblíbené a praktické, lze na něm ale také snadno ušetřit

Skleněné vázy mohou být někdy těžko přístupné. Můžete do nich rozpustit například tabletu aspirinu, který je dokonale vyčistí. Úzký kartáček můžete namočit do octa a jeho pomocí vyčistit usazeniny až na úplném dně. Skvrny nebo pruhy na troubě nebo na sklenicích odstraníte pomocí napaření. Vytvořte si pastu ze soli a octa, nechte půl hodiny působit a nakonec otřete vlhkým hadříkem. Stejným způsobem si poradíte také s pruhy na brýlích nebo jiných pomůckách ze skla.

Zdroj: https://www.bondcleaninginadelaide.com.au/what-is-the-best-way-to-clean-mirrors-without-streaking/
Přidat na Seznam.cz