Po vypití šálku čaje lze vylouhované sáčky ještě využít. Inspirujte se nevšedními nápady

Čajové sáčky najdeme snad v každé domácnosti. Praxe ale ukázala, že čajové sáčky se dají využít nejen k vaření čaje, ale pomohou i v mnoha každodenních situacích. Například dokážou odstranit z rukou pach česneku, cibule nebo rybiny. Stačí ruce potřít sáčkem uvařeného čaje a nepříjemný zápach zmizí.

Zklidňují pokožku

Vylouhované čajové sáčky zklidňují podráždění pokožky. Stačí je přiložit na červená a podrážděná místa na pokožce, úleva se dostaví okamžitě. Pokud máte oteklé oči, položte si na víčka na pár minut vylouhované čajové sáčky a relaxujte. Použité čajové sáčky lze také bezpečně použít jako hnojivo pro květiny. Umístěte je na dno květináče nebo zahrabte do země. Sloučeniny v čaji udrží rostliny déle zdravé a krásné.

Čajové sáčky můžeme použít jako levný osvěžovač vzduchu, protože mají schopnost pohlcovat nepříjemné pachy. Jsou ideální do domácností, kde se nacházejí domácí mazlíčci. Můžete je vložit i do bot, které nepříjemně zapáchají. Pokud máme problém s mytím mastného nádobí, do vody, ve které je umýváte, namočte pár sáčků čaje. Mastnota se lépe rozpustí.

Mohlo by vás zajímat:  Příbory se budou opět blýskat jako nové díky jednoduchým domácím metodám
Zdroj obrázku: Freepik

Leští nábytek

Tmavý odřený nábytek pomůže rozzářit louhovaný čajový sáček. Stačí jen potřít a poté vyleštit suchým čistým hadříkem. Díky této metodě ušetříte peníze za specializované prostředky na leštění nábytku. Čajové sáčky vám také pomohou vyhnat škůdce z vašeho domova. Stačí je umístit tam, kde se vyskytují. Dejte je do skříní, spíží nebo děr v podlaze. Účinek sáčků lze umocnit namáčením v mátovém oleji.

Čajové sáčky můžete použít také k čištění a osvěžení koberců nebo čalounění. Použité čajové sáčky sesbírejte a uchovávejte v lednici, aby se neznehodnotily. Když jich nasbíráte tolik, aby pokryly celou plochu koberce, mírně je navlhčete, rozstřihněte sáčky a čaj rozsypte na vyčištěný koberec. Nakonec je nechte úplně vyschnout a poté čaj vysajte nebo zameťte.

Zdroj: https://steepeddreams.com/blog/reuse-old-tea-bags
Přidat na Seznam.cz