Po vypití šálku čaje lze vylouhované sáčky ještě využít. Inspirujte se nevšedními nápady

Po vypití šálku čaje lze vylouhované sáčky ještě využít. Inspirujte se nevšedními nápady

Čajové sáčky najdeme snad v každé domácnosti. Praxe ale ukázala, že čajové sáčky se dají využít nejen k vaření čaje, ale pomohou i v mnoha každodenních situacích. Například dokážou odstranit z rukou pach česneku, cibule nebo rybiny. Stačí ruce potřít sáčkem uvařeného čaje a nepříjemný zápach zmizí.

Zklidňují pokožku

Vylouhované čajové sáčky zklidňují podráždění pokožky. Stačí je přiložit na červená a podrážděná místa na pokožce, úleva se dostaví okamžitě. Pokud máte oteklé oči, položte si na víčka na pár minut vylouhované čajové sáčky a relaxujte. Použité čajové sáčky lze také bezpečně použít jako hnojivo pro květiny. Umístěte je na dno květináče nebo zahrabte do země. Sloučeniny v čaji udrží rostliny déle zdravé a krásné.

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus benjamin potřebuje pravidelnou výživu. Hnojivo z droždí, piva nebo želatiny je ideální volbou

Čajové sáčky můžeme použít jako levný osvěžovač vzduchu, protože mají schopnost pohlcovat nepříjemné pachy. Jsou ideální do domácností, kde se nacházejí domácí mazlíčci. Můžete je vložit i do bot, které nepříjemně zapáchají. Pokud máme problém s mytím mastného nádobí, do vody, ve které je umýváte, namočte pár sáčků čaje. Mastnota se lépe rozpustí.

Zdroj obrázku: Freepik

Leští nábytek

Tmavý odřený nábytek pomůže rozzářit louhovaný čajový sáček. Stačí jen potřít a poté vyleštit suchým čistým hadříkem. Díky této metodě ušetříte peníze za specializované prostředky na leštění nábytku. Čajové sáčky vám také pomohou vyhnat škůdce z vašeho domova. Stačí je umístit tam, kde se vyskytují. Dejte je do skříní, spíží nebo děr v podlaze. Účinek sáčků lze umocnit namáčením v mátovém oleji.

Mohlo by vás zajímat:  Žehlička potřebuje pravidelné čištění zvenku i zevnitř

Čajové sáčky můžete použít také k čištění a osvěžení koberců nebo čalounění. Použité čajové sáčky sesbírejte a uchovávejte v lednici, aby se neznehodnotily. Když jich nasbíráte tolik, aby pokryly celou plochu koberce, mírně je navlhčete, rozstřihněte sáčky a čaj rozsypte na vyčištěný koberec. Nakonec je nechte úplně vyschnout a poté čaj vysajte nebo zameťte.

Zdroj: https://steepeddreams.com/blog/reuse-old-tea-bags
Přidat na Seznam.cz