Po dlouhé zimě potřebuje zahrada připravit na jaro. Rostliny, trávník i nábytek ocení trochu péče

Po dlouhé zimě potřebuje zahrada připravit na jaro. Rostliny, trávník i nábytek ocení trochu péče

Jaro už o sobě dává vědět, a je tak nejvyšší čas si něco přichystat na zahradě, aby byla připravená. Nějaké mrazy samozřejmě ještě mohou přijít, vy si ale můžete připravit sazenice různých druhů květin nebo bylinek či zeleniny. Nejpodstatnější bude postarat se o trávník a rostliny, ale vhodné je také očistit cesty, které máte na zahradě. Zahrada by měla vypadat hezky už na pohled.

Jak svou zahradu připravit na jaro?

Jestli si chcete užívat pohled do své zahrady, na jaře je nejvyšší čas začít s úpravami. Po zimě budou například kostky na chodníku zarostlé, je tedy nutné je zamést. Podél cestičky byste měli vytrhat plevel a ošetřit zeminu. Jarní úklid na zahradě se sice může jevit jako velká práce, ale pokud si práci rozdělíte, budete mít brzy hotovo. Můžete k odstranění plevele použít domácí prostředky a ušetřit tak za chemické přípravky, které nejsou k přírodě nijak šetrné.

Mohlo by vás zajímat:  Dopřejte begoniím nerušený zimní spánek. Přikryté v krabici přečkají spokojeně až do jara

Pokud najdete mezery ve spárách na chodníku, můžete je vyplnit pískem, který pak stačí uhladit a zbytky zamést. Rostliny pak také musíte ošetřit, zvlášť takové, které přes zimu zůstaly na zahradě. Součástí je také živý plot, který bude potřeba ořezat, aby se znovu mohl rozvětvit. Trávník je dobré očistit a také mu dopřát hnojivo, které zajistí, že bude tráva pořád krásně zelená. Jestli najdete holá místa bez trávy, vysaďte novou, ať máte do jara nové trsy.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní schody se na podzim vyplatí upravit tak, aby neklouzaly
Zdroj obrázku: Freepik

Vybírejte kvalitní hnojiva, nezapomeňte ošetřit zahradní nábytek

U hnojení bude důležité zvolit takové, které bude vhodné pro daný typ rostliny. Jestli nevíte, co vaše rostliny potřebují, můžete samozřejmě použít univerzální hnojivo. Rostliny pak budou potřebovat hlavně minerály, jako je dusík, fosfor nebo draslík. Zvolit ale můžete také kompost, který si snadno na zahradě založíte, a jeho součástí jsou nejen větve nebo posekaná tráva, ale také vaječné skořápky nebo citrusové slupky.

Na novou sezonu je potřeba připravit také zahradní nábytek, který bude celé jaro a léto v kurzu. Nezapomínejte vyčistit a připravit na večerní sezení také gril nebo ohniště. Dřevěná lehátka můžete naolejovat, ochráníte je tak před vlhkostí a budou vypadat krásné delší dobu.

Zdroj: https://www.gardeningetc.com/advice/spring-garden-jobs
Přidat na Seznam.cz