Starý povlak na polštář pomůže lépe vyprat nebo uskladnit různé poklady

Starý povlak na polštář pomůže lépe vyprat nebo uskladnit různé poklady

Máte doma staré a obnošené povlaky na polštáře, ale nechcete je ještě vyhazovat? Poradíme, jak je ještě využít, když už nedělají žádnou parádu. Můžete je využít chytře, například jako povlak na prádlo, které je jemné a musíte ho vyprat.

Starší povlaky nemusíte vyhazovat na hadry

Povlaky můžete využít například na praní záclon nebo závěsů. Dejte je do povlaku, zajistěte provázkem a budete mít pak pověšení záclon prakticky bez práce. Můžete do povlaku vložit také ponožky nebo spodní prádlo, které se velmi rádo ztrácí. V takovém případě stačí povlak zajistit gumičkou, aby se během praní nic nevytratilo. Do povlaku můžete vložit také punčochy nebo halenky, které jsou vyrobené z jemných materiálů.

Mohlo by vás zajímat:  Brusinka se může stát skutečnou ozdobou zahrady. Skvěle vynikne s jinými rostlinami

Nebojte se v povlaku vyprat také plátěné tenisky – budou chráněné před bubnem a pravidelným praním pak budou vypadat pořád jako nové. V povlaku můžete vyprat také plyšové hračky, které děti nerady dávají z ruky. Nezničí se a můžete k nim pustit také ždímání, protože to hračkám neublíží. Zabráníte tím například vypadnutí plastových částí, jako jsou oči nebo nos.

Zdroj obrázku: Freepik

V povlaku můžete také skladovat různé látky

V povlacích, které už na polštáře nedáte, můžete také uchovávat různé druhy látek. Ložní povlečení, přehozy nebo potahy budou chráněné, protože je vytahujeme jednou za čas. Nebude se na nich usazovat prach a nebudete je muset před použitím znovu vyprat. Nedávejte látky do igelitových sáčků, protože v takových nemohou dýchat, zapaří se a nepříjemný zápach se pak dostane do celé skříně nebo komody.

Mohlo by vás zajímat:  Koupené bylinky v květináči málokdy přežijí převoz domů. Jednoduchými kroky je lze zachránit

Povlaky pak ale také můžete rozstříhat a použít kusy látky jako kuchyňské utěrky. Takto je můžete využít také jako hadříky na okna, protože skvělé leští. Mnoho lidí leští okna novinami, tam ale hrozí, že se okna zbaví inkoustem. Staré povlaky najdou využití v celé vaší domácnosti, je tedy škoda je vyhazovat.

Zdroj: https://morningchores.com/uses-for-pillowcase/
Přidat na Seznam.cz