Plátek okurky v květináči prozradí, jestli jsou pokojové rostliny vystaveny škůdcům

Plátek okurky v květináči prozradí, jestli jsou pokojové rostliny vystaveny škůdcům

Rostliny jsou vynikající dekorací interiéru, pro mnohé dokonce nezbytným prvkem v každé místnosti. Aby se krásné rostliny rozvíjely, musíte se o ně umět i správně postarat a chránit je před nemocemi a škůdci. Většina parazitů žije v půdě a mnohdy o tom nemáme ani ponětí.

Substrátoví škůdci

Mnoho lidí si neumí představit svůj vysněný domov bez rostlin. Dělají interiéry příjemnějšími, úžasně zdobí místnosti, a některé mohou dokonce čistit vzduch od škodlivých toxinů. Navzdory náležité péči se někdy stává, že se s rostlinami, které se dosud správně vyvíjely, stane něco špatného. Mohou je napadnout různí škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Vosy ze zahrady vystrnadí aromatické rostliny, vůně kávy nebo octa

Abyste mohli dostatečně brzy reagovat, musíte se důkladně podívat na rostliny a zkontrolovat jejich půdu, kde paraziti často žijí. Jsou mimořádně nebezpeční, protože poškozují kořenový systém rostlin a zvyšují riziko jejich úhynu. Larvy mušek a jiných škůdců je velmi obtížné vidět. Parazitováním na rostlině poškozují kořenový systém, kvůli kterému listy žloutnou, chřadnou a mohou se na nich objevit skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Test přítomnosti škůdců

Jak rozlišit, zda je špatný stav rostliny způsoben nedostatečnou péčí, nebo přítomností škůdců v zemi? Existuje jeden vynikající patent, který rychle rozptýlí pochybnosti. K provedení tohoto triku stačí kousek čerstvé okurky.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse

Okurka by se měla nakrájet na plátky o tloušťce nepřesahující 1 cm a poté položit na vlhký povrch v květináči. Příliš suchá způsobí, že se k ní zelenina přilepí. Plátky by se měly nechat asi 24 hodin – po této době bude vše jasné. Pokud škůdci bydlí v zemi, zelenina bude poškozena parazity.

Zdroj: https://www.ourhouseplants.com/guides/house-plant-pests
Přidat na Seznam.cz