Nejlepší triky pro praní ponožek: díky sodě a octu budou znovu zářit čistotou

Nejlepší triky pro praní ponožek: díky sodě a octu budou znovu zářit čistotou

Ponožky, speciálně bílé a dětské, jsou kusem oblečení, které se velmi lehce zašpiní. Silně špinavé, opotřebované ponožky se obtížně perou, ale naštěstí existují způsoby, jak znovu získat jejich svěžest a barvu. Způsob je jednoduchý a hlavně nenáročný.

Praní ponožek

Existuje jednoduchý domácí trik, který vám umožní vyprat i velmi špinavé, obnošené ponožky. Pomůže neocenitelná jedlá soda, kterou stojí za to mít nejen v kuchyni, ale také v koupelně nebo prádelně. Soda je známá svými čisticími, dezinfekčními, antibakteriálními a bělicími vlastnostmi – takže se dobře vyrovná se silně znečištěnými ponožkami.

Nasypte lžíci jedlé sody do misky a přidejte trochu vody. Potom pastu důkladně vetřete do ponožek a po několika minutách je vložte do vody a nechte několik hodin působit. Nakonec vhoďte ponožky do pračky a vyperte je jako obvykle, do bubnu pračky přidejte prostředek na nádobí. Další možností je vyprat ponožky ručně v teplé vodě s přidáním šedého mýdla.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění dětských ponožek

Praní dětských ponožek může být výzva, malé děti dychtivě zkoumají svět, aniž by věnovaly pozornost tomu, kam v ponožkách šlapou. Výsledkem je, že tato část dětského šatníku se pere velmi často a silné detergenty ji rychle zničí. K praní dětských oděvů bychom měli používat jemné, ekologické prášky a tekutiny nebo používat jednoduché, přirozené způsoby, které jsou našim babičkám dobře známy.

Mohlo by vás zajímat:  Při vaření těstovin dělají všichni úplně zbytečnou chybu. Přijdou tak o jedinečnou chuť

Jeden ze způsobů je použití citrónové šťávy a octa. Nejprve namočte špinavé ponožky do misky s horkou vodou a šťávou z jednoho citronu. Můžete také přidat kousky ovoce dovnitř. Ponožky by měly být namočeny asi 40 minut až hodinu, poté je vložte do pračky a vyperte jako obvykle. Přidejte do bubnu pračky sklenici octa a půl sklenice citrónové šťávy.

Zdroj: https://www.sockshop.co.uk/blog/posts/july-2021/how-to-get-white-socks-white-again
Přidat na Seznam.cz