Bathroom 1872193 1920

Pět designových pravidel, jak z koupelny vytvořit praktickou a stylovou místnost

Vaše stávající koupelna je nefunkční a neustále chaotická? Je těžké najít v ní oázu klidu? Nebo je vaše koupelna nudná, postrádá styl a eleganci? Zde je pět pravidel koupelnového designu!

Pravidlo 1: Funkční koupelna 

Pravidla designu koupelny nejsou nijak složitá. Každý pokoj má svou vlastní specifičnost, což s sebou přináší různé výzvy v jejich uspořádání. Proto někdy stojí za to, svěřit design koupelny odborníkovi, který nejen že navrhne dokonalý interiér, ale také poradí, jaké kování, povrchy nebo osvětlení bude právě ve vaší koupelně to nejlepší. 

Mohlo by vás zajímat:  Udržte svůj sprchový kout stále jako nový. Jednoduché prostředky jsou ty nejlepší

Pravidlo 2: Dobrý plán rekonstrukce

Pokud chcete udělat veškerou práci sami, mějte na paměti, že jakékoli změny jsou snazší, pokud provádíte rekonstrukcí koupelny od nuly. Veškeré úpravy elektřiny a vodovodů proveďte předtím, než připojíte sociální zařízení a osvětlení. Při navrhování koupelny začněte důkladným změřením prostor a vytvořením plánu. Jednotlivé úpravy a opravy můžete v samotné místnosti označit provázkem či lepící páskou, lépe si tak představíte finální podobu. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Pravidlo 3: Nezapomeňte přesně změřit nábytek a spotřebiče

Vytvořte si také seznam věcí, které chcete uvnitř (např. vana, sprcha, pračka, úložné prostory nebo police), a ujistěte se, že při nakupování přesně změříte každý potenciální kus zařízení. Měření vám pomůže lépe zorganizovat prostory a vymyslet uspořádání jednotlivého vybavení. 

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se rybenek je těžké, ale ne nemožné. Existují přírodní metody, které je vyženou

Pravidlo 4: Osvětlení

Osvětlení hraje v koupelně velmi důležitou roli, zejména pokud místnost nemá přístup k přirozenému světlu. Aby byl interiér plně funkční, vyplatí se instalovat centrální i zónové osvětlení. Centrální světlo musí být dostatečně silné na to, aby dobře a rovnoměrně osvítilo celý prostor. Zónové osvětlení volte slabší, případně takové, u něhož můžete ovládat intenzitu. Právě toto osvětlení oceníte při relaxaci v horké vaně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pravidlo 5: Nábytek

Díky funkčnímu nábytku si každá věc najde své místo a vyhnete se zbytečnému nepořádku. Úložné prostory jsou obzvláště důležité, pokud kromě hygienických potřeb v koupelně skladujete i čisticí prostředky. 

Přidat na Seznam.cz