Couch 1835923 1920

Správně zvolený obraz dodá interiéru to pravé kouzlo a útulnou atmosféru

Pro většinu z nás je obývací pokoj místem, kde se schází celá rodina, diskutuje, hrají hry a upevňují tak rodinné vztahy. V takovém obývacím pokoji je potřeba se cítit pohodlně a harmonicky. Aby tomu tak bylo, většinou sáhneme po krásné dekoraci, květinách, ale i obrazech. Nástěnné obrazy mohou z prostoru vytvořit zajímavější, stylovější a velmi příjemný prostor.  

Jaký obraz zvolit? 

Nezapomínejte na jednu důležitou věc, a to ladění k interiéru. Při koupi obrazu vezměte v potaz barvu nábytku a stěn, myslete také na velikost místnosti. Obraz se má stát dekorací, nikoliv dominantou, která zastíní ostatní věci v pokoji. Do prostorného obývacího pokoje můžete zvolit velký obraz, a naopak do malého pokoje se hodí více malých obrázků. Pokud máte podlahové nebo nástěnné lampy, zkuste zvážit možnost umístění obrazu do blízkosti světelného zdroje. Obraz tak bude osvícený a bude na něj zajímavá podívaná.

Mohlo by vás zajímat:  Kůže v interiéru je in!
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co na obrazu bude?

Je velmi důležité si upřesnit, jaké druhy obrazů obdivujete. Jsou to města, příroda, lidé či ornamenty? Na takový obraz se budete dívat každý den. A každý den vám obraz bude zkrášlovat domácnost. Například ručně malované obrazy jsou sice dražší, ale vyzařují ze sebe určitou osobitost a kouzlo. Naopak abstraktní obrazy upoutají pozornost a dodají moderní vzhled. Pro minimalistické interiéry doporučujeme obrazy s geometrickými tvary. A pokud zvolíte obrazy s krajinou, budou vypadat úchvatně v obývacím pokoji vybaveném z masivního dřeva. Pro romantické duše budou vhodné květiny, nejlépe však růže, tulipány, slunečnice nebo rozkvetlá louka pestrobarevných květů.

Mohlo by vás zajímat:  Usnadněte si úklid pomocí moderní čistící techniky!
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ručně malované či tištěné?

Pro ty, kteří se v oblasti umění pohybují, budou jednoznačně vhodné ručně malované obrazy. Ovšem, v dnešní době jsou i tištěné obrazy na vysoké úrovni a mají nespočet výhod. Autorské originály stojí několikanásobně více, protože obraz malovaný rukou je jedinečný a velmi hodnotný. Tištěné obrazy jsou jednodušší na údržbu a najdete je v různé cenové relaci. Záleží ovšem na vás, kolik do svých obrazů chcete investovat.

Přidat na Seznam.cz