Dog 1861839 1280

Pes je ten nejlepší parťák do nepohody. Zažene chmury a udrží nás fit

Pokud máte vztah k domácím zvířatům a zejména ke psům a máte to štěstí, že je pes součástí vaší rodiny, jistě potvrdíte, jak obohacující je takový život. Pes je věrný a svého člověka miluje a následuje bez jakýchkoliv podmínek. Možná si však ani vy neuvědomujete, že vás soužití se psem posiluje a chrání i ze zdravotního hlediska.

Pes jako ten nejlepší společník

Pokud máte psa, nebudete se nikdy cítit sami. Navíc, pes potřebuje stálou pozornost, péči, je potřeba jej krmit, zajišťovat mu pravidelný pohyb, socializaci s ostatními psy i lidmi a také veterinární péči. To vše pomáhá rozvoji vaší zodpovědnosti a umění komunikace. Zároveň chozením se psem ven socializujete i sami sebe, můžete se seznámit s novými lidmi a snadněji s nimi navázat kontakt.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o chrup není jediná dovednost zubní pasty. Hodí se v kosmetice i domácnosti

Pes přirozeně snižuje hladinu vašeho stresu

Pokud se po náročném dni můžete vrátit domů, kde vás očekává milující pes, který je z vašeho návratu radostí bez sebe, pomůže vám to zbavit se podstatné části stresu již ve dveřích. Navíc, jak již bylo výše řečeno, díky psu nebudete nikdy trpět pocity osamění, případně je pes brzy zaplaší.

Zdroj obrázku: Pixabay

I starost a péče o něj odvede vaše myšlenky spolehlivě od problémů, které vás trápí. Pes vám také denně ukazuje, jak mít radost ze zdánlivě obyčejných věcí, protože jemu ke štěstí stačí opravdu málo. Když pohladíte jeho důvěrně známou srst, i tento kontakt významně snižuje hladinu stresu, kterému jste vystaveni. Toto potvrzují i vědci, a proto se například canisterapie těší takovému zájmu a má úspěchy.

Mohlo by vás zajímat:  Majonézu si snadno sami umícháte. A co nestihnete sníst, jednoduše spotřebujete i jinak

Zdravotní přínosy procházek se psem

Pokud byste měli rychle odpovědět na otázku, proč je přítomnost psa dobrá i pro vaše zdraví, zřejmě většina z vás odpoví, že díky němu musíte pravidelně ven. Pes potřebuje několikrát denně vyvenčit a pravidelné procházky pomáhají nejen posilovat vaše pouto, ale také vás udrží v dobré fyzické kondici. Pravidelná chůze posílí vaše svalstvo, klouby zůstanou pohyblivé a nebude vám tolik hrozit vysoký krevní tlak.

Pes jako ochránce zdraví srdce a mozku

Na zdravotní přínosy psa pro člověka se již zaměřila řada odborných studií, přičemž jedna americká prokázala, že život se psem o třetinu snižuje jak riziko vzniku mozkové mrtvice, tak i srdečního infarktu. U infarktu bylo dokonce zjištěno, že smrtnost je v případě soužití se psem až o 65 % nižší než u lidí, kteří domácnost se psem nesdílejí.

Zdroj: https://www.helpguide.org/articles/mental-health/mood-boosting-power-of-dogs.htm
Přidat na Seznam.cz