Proti pavoukům fungují jednoduché triky. Aroma citronu nebo máty je nevpustí do domu

Proti pavoukům fungují jednoduché triky. Aroma citronu nebo máty je nevpustí do domu

Je jen velký mýtus, že pavouci jsou přitahováni nečistotami a nepořádkem. Jsou naopak rádi v čistých interiérech, ve městech i na vesnicích. Existují humánní způsoby, jak se vypořádat s těmito návštěvníky. Vzdejte se používání pantofle nebo novin, protože stále se traduje, že zabíjení pavouka přináší neštěstí.

Důvody návštěvy pavouků

O naše interiéry se zajímají zejména koncem léta, kdy začínají s pářením. Pavouci hledají partnery ve všech zákoutích, takže se také dívají do lidských obydlí. Největší výskyt pavouků v domovech je však na podzim. Teplé, suché a odlehlé rohy jsou pro ně ideální pro přežití zimy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit vanu je někdy nadlidský úkol. Ovšem levné domácí prostředky zaručeně zaberou

Je třeba si uvědomit, že tato stvoření mají bohatou symboliku a provázejí člověka tisíce let. Drtivá většina je uznává jako předzvěst bohatství a prosperity. Domov, ve kterém pavouk žije, je šťastný. Informace, že zabití pavouka má vést ke ztrátě majetku, hádce a smůle, lze považovat za pověru, která má málo společného s realitou. To nemění skutečnost, že bychom neměli být pohostinní vůči pavoukům.

Zdroj obrázku: Pixabay

Užitečnost pavouků

Pavouci zahrnují do svého menu zejména škůdce, kteří často znepříjemňují náš život a způsobují nám neklid v domácnosti. Zaměřují se hlavně na komáry, mouchy, rybenky, blechy, mravence a mšice. Tito vetřelci jsou otravní, ničí naše zásoby potravin a škodí rostlinám, ale především jsou nositeli nemocí a parazitů nebezpečných pro lidi a domácí zvířata. Takže pavouci působí jako strážci, kteří omezují šíření patogenů.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpané umyvadlo je pohromou každé domácnosti, ale s šikovnými triky lze ušetřit peníze za instalatéra

Ručně připravený odpuzovač pavouků bude bezpečný pro děti i zvířata. Můžete si připravit citrónový sprej. Šťávu vymačkanou z jednoho citrónu smíchejte s vodou v takovém poměru, aby bylo stále cítit citrusové aroma. Můžete také použít kyselinu citrónovou nebo éterický olej. Jako další bude jistě užitečná máta. Jen samotná rostlina zasazená na vašem parapetu bude odhánět svojí vůní pavouky. A jako poslední vám doporučujeme čajovníkový olej. Tento olej smíchaný s vodou vytváří neprůchozí bariéru.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/
Přidat na Seznam.cz