Nespotřebované uvařené brambory je škoda vyhodit. Na smažených plackách si pochutná celá rodina

Brambory patří mezi velmi populární přílohy. Mají celou řadu využití. Můžeme z nich udělat hranolky a krokety, můžeme z nich připravit kaši nebo pyré, lze je péct, stejně jako je můžeme i jednoduše uvařit. Ne každý ale dokáže odhadnout správné množství. Co potom se zbytkem vařených brambor?

Je škoda je vyhodit

Brambory jsou vysoce výživné a zdravé a jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy. Obsahují vitamíny, minerály a vlákninu, které přispívají k udržení zdraví těla a správné funkci organismu. Mezi hlavní benefity brambor patří posilování imunitního systému, podpora zdravého trávení, snížení rizika srdečních chorob a udržení zdravé hladiny cholesterolu a krevního tlaku. Brambory také poskytují energii a jsou vynikajícím zdrojem sacharidů, což je důležité zejména pro sportovce a aktivní lidi.

Co se zbytkem?

Když vám uvařené brambory zbydou, byla by opravdu velká škoda, aby zamířily do odpadkového koše. Můžete je velmi dobře zužitkovat a připravit z nich třeba chutnou večeři i další, netradiční přílohu. Stačí vám k tomu jenom trocha mouky, sůl a olej. Výsledek bude dokonalý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na bramborové placky?

Uvařené brambory nechte vystydnout, vezměte struhadlo a nastrouhejte je nahrubo. Následně k nim přisypejte mouku a osolte je. Pokud byste potřebovali trochu lepší konzistenci, můžete přidat i vajíčko. Směs důkladně propracujte a vytvořte jednoduché bramborové těsto.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z kuchyně linoucí se po celém bytě může být minulostí díky jednoduchým trikům

A co s ním? Na pánvi rozehřejte olej nebo sádlo. Uplácejte placky a ty na oleji osmažte dozlatova z obou stran. Poté je vyjměte a nechte na papírovém ubrousku okapat. V tu chvíli jsou připraveny k podávání. Jenom tak, s dipem ze zakysané smetany, ale třeba s trhaným masem nebo kouskem pečeného masa.

Jednoduché a levné jídlo

Zamezit plýtvání jídlem je, jak vidíte, velmi jednoduché. I když brambory patří mezi levné a dostupné suroviny, je vhodné využít je opravdu beze zbytku. Kdo si bramborové placky oblíbí, zcela určitě bude v budoucnu záměrně vařit brambor vždy více, aby mu zbyly.

Zdroj: https://www.food.com/recipe/leftover-mashed-potato-pancakes-9054
Přidat na Seznam.cz