Kvalitní odpočinek umožní správná teplota v místnosti. Důležitá je i její stabilita

Kvalitní odpočinek umožní správná teplota v místnosti. Důležitá je i její stabilita

Často zapomínáme, jak důležitý je zdravý spánek pro každého z nás. Nejčastěji si to uvědomujeme až po bezesné noci. Když jsme ospalí, rychle jsme unavení a je pro nás těžší se soustředit na všechno kolem a celý den jsme bez nálady. Navíc nedostatek spánku může mít vážné následky pro tělo – naše imunita se snižuje a zvyšuje se riziko řady nemocí.

Teplota v ložnici je důležitá

Při udržování správné pokojové teploty hrají důležitou roli každodenní návyky. Co přesně? Je potřebné se starat o to, aby byla stabilní. Mezitím si mnozí z nás mylně myslí, že pravidelné vypínání a zapínání topení spotřebuje méně tepla než radiátor, který se bez přerušení zahřívá. A dnes hledáme úspory na každém kroku.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon nemusí být nudný, snadno ho oživí méně běžné druhy rostlin

Pravda je však taková, že zapnutý radiátor je prospěšnější. Na jedné straně se vyhneme náhlým teplotním skokům, které jsou pro naše tělo nepříznivé, na druhé straně nedojde k situaci, kdy z bytu unikne veškeré teplo. A opětovné zahřívání všech pokojů bude stát více peněz. Tímto si zajistíme dostatek spánku a zároveň šetříme teplo v bytě.

Zdroj obrázku: Freepik

Optimální podmínky

Místo, kde spíme, by si mělo spojovat naše tělo pouze s odpočinkem, a proto není vhodné provádět jiné činnosti v posteli. Klíčovou otázkou v tomto ohledu je i pokojová teplota. Optimální teplota v ložnici je kolem 18 stupňů Celsia. Příliš vysoká teplota ztěžuje usnutí, na druhé straně může způsobit probuzení v noci. A určitě se tomu chceme vyhnout. Zejména při hlubokém spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty nejsou jediná možnost. Balkony mohou obrůst růžové keře, které pokvetou až do podzimu

Není to však lehké, protože okamžité probuzení může způsobit i hluk mimo okna, na která nemáme žádný vliv. Bude dobré namontovat žaluzie do ložnice, které do jisté míry omezí zvuky přicházející zvenčí. Kromě toho nás ranní paprsky slunce neprobudí.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedroom-environment/best-temperature-for-sleep
Přidat na Seznam.cz