Washing Machine 2668472 1920

Automatická pračka je jedním z nejlepších vynálezů. Naučte se prát účinně a úsporně

Praní špinavého prádla je činnost, kterou vykonáváme několikrát týdně, v rodinách s dětmi dokonce několikrát denně. Je důležité dbát na kvalitu pracího prášku, rozdělení prádla podle barev a materiálů a také na péči o samotnou pračku. Všechny tyto faktory ovlivňují stav našeho oblečení, stálost barev a také to, jak často je potřeba náš šatník obměňovat. Naučte se prát levně a zároveň kvalitně – jde to!

Trocha matematiky při nakupování

Ne vždy platí, že dražší je lepší. Některé prací prášky a aviváže méně známé značky dokáží vyprat stejně účinně jako prostředky, které znáte z televizních reklam. Funguje to i naopak – ne u všech známých značek platíte za jméno. V obchodech je dobré pozorně pročíst obaly prostředků na praní, kde naleznete dávkování a počet pracích dávek v balení. Pro srovnání produktů stačí vydělit cenu přípravku počtem pracích dávek a zjistíte tak cenu, kterou zaplatíte za jedno praní u každého z nich.

Mohlo by vás zajímat:  Zakrýt okno v koupelně jde stylově podle vkusu. Pomůže záclona, dřevo či roleta
Zdroj obrázku: Pixabay

Taktéž je dobré řídit se dávkováním doporučeným od výrobce, které se nachází na obalu. Pokud dáváte příliš vysoké dávky nebo dávkujete od oka, může se stát, že pračka nedokáže vypláchnout všechen prací prášek nebo aviváž z dávkovače. Zbytky v něm zůstávají a znečišťují celý mechanismus pračky. 

Šetřete i elektřinu a vodu

U bílé elektroniky je důležité sledovat úspornost. Tu určuje písmeno na štítku, kterým jsou tato zařízení opatřena. Mezi nejlevnějšími pračkami najdete většinou označení C, D, E, F a G, což znamená vyšší a vysokou spotřebu. Nejúspornější pračky jsou označeny písmenem A nebo A+, což zaručuje jejich šetrnost vůči vaší spotřebě vody a elektřiny.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá koupelna i bez chemie: stačí zajít do kuchyně a vypůjčit si několik surovin
Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední zásadou je praní pouze s dostatečným množstvím prádla. U každé pračky je uvedeno, kolik kilogramů prádla zvládne vyprat. Neplýtvejte vodou, energií a pracími prostředky, perte jen naplněnou pračku. 

Přidat na Seznam.cz