Koupelna láká ke skladování všemožných maličkostí. Některé sem ale rozhodně nepatří

Koupelna láká ke skladování všemožných maličkostí. Některé sem ale rozhodně nepatří

Koupelna často slouží jako skladiště a odkladiště. Máme tam mnoho věcí, které nevyužíváme pravidelně. Některé věci zde ale není vhodné uchovávat, protože je vlhkost a bakterie v koupelně ničí a rychleji vám doslouží. Co bychom měli skladovat raději jinde?

Kosmetické pomůcky

Většina žen má v koupelně kompletní pomůcky na líčení, jelikož je to místo, kde je klid a soukromí na ranní líčení a večerní odlíčení. Je to velká chyba, kosmetickou taštičku byste měli uchovávat jinde. Kosmetika buď vyschne, nebo se znehodnotí. Zkrátí se její životnost, například rtěnka snadno změkne a stane se nepoužitelnou. Na štětečcích, zvláště bez krytů, se zase usazuje prach a bakterie. Zkuste si vyčlenit jiné místo pro skladování kosmetiky, než je koupelna.

Zdroj obrázku: Freepik

Parfémy

Co se parfémů týká, je koupelna také místo, kde je automaticky skladujeme. Ano, jdeme do koupelny před odchodem, chceme vonět, je to zcela pochopitelné. Ale pokud skladujeme parfémy v teple, ztrácejí na síle. Navíc jim nedělá dobře ani vlhký vzduch. Ačkoliv je chcete mít po ruce, je také vhodnější zvolit jiné místo – ideální podmínky budou mít tam, kde je temno a stabilní teplotní podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Peruhličitan sodný najde místo v každé domácnosti, je to univerzální a levný čistič

Léky

Koupelna je často místem, kde se skladují léky. Koupelnová skříňka je totiž dostatečně vysoko, aby tam nedosáhly třeba děti, proto k tomu automaticky svádí. Přesto se vyplatí najít jim jiné místo. U většiny léků je napsáno, že se mají skladovat na suchém místě, a tohle k nim opravdu nepatří. Pokuste se najít v bytě jiný prostor k jejich skladování, vhodnější a sušší.

Fény a elektrické holicí strojky

Obecně elektrické přístroje není vhodné skladovat ve vlhkém prostředí. Svádí to k tomu, mít je hned po ruce, ale vysoká vlhkost jim velmi škodí. Pokud nejsou přímo k touto účelu vyrobené, zvažte jiné místo na skladování – suché a bezpečnější.

Zdroj: https://www.realtor.com/advice/home-improvement/things-never-store-bathroom/
Přidat na Seznam.cz