Pár kapek a orchidej pokvete jako šílená. Zářit barvami bude po dlouhé měsíce

Pár kapek a orchidej pokvete jako šílená. Zářit barvami bude po dlouhé měsíce

Jen pár kapek citronové šťávy způsobí, že vaše orchideje porostou lépe. Okyselí vodu, kterou zaléváte své orchideje, jež milují kyselý substrát. Díky tomu bude péče o tyto krásné rostliny mnohem efektivnější a orchideje budou ještě působivější. Zdá se, že orchideje jsou snadné na pěstování, nicméně trocha nepozornosti, a najednou tato jemná květina přestane kvést na dlouhou dobu. Existuje však osvědčený trik, který účinně usnadní péči o orchideje.

Citronová šťáva pro péči o orchideje

Vzhledem k tomu, že orchideje jsou epifyty, které čerpají z živin nahromaděných v dutinách porézní kůry starých stromů, jsou jemné a vyžadují zvláštní péči, zvláště když chceme obdivovat jejich pupeny s květy.

Mohlo by vás zajímat:  Pouze dokonale čistá žehlička se postará o krásné prádlo. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Aby orchideje prospívaly a rostly zdravě, je nutné je zalévat jednou týdně, nejlépe ráno. Díky tomu se během dne odpaří přebytečná voda. Ukazuje se však, že při zavlažování je důležitá nejen samotná voda. Aby mohly květiny kvést hojněji, stojí za to přidat do zálivky několik kapek citronové šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zalévat citronovou vodou?

Chcete-li zálivku na orchideje posílit citronovou šťávou, musíte nalít vodu s citronovou šťávou přímo do zálivky, nejlépe den předem. Do misky orchideje vlijte zálivku nejlépe každý den ráno, hlavně v době vegetace. Díky vlastnostem citronu a jeho kyselé reakci, kterou orchideje milují, budou listy zelenější a silnější a květy na stoncích se objeví častěji a hojněji.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky udrží mimo domov několik jednoduchých pravidel

Orchideje a přihnojení banánovými slupkami

Pokud chcete vytvořit domácí hnojivo pro tyto rostliny, postačí, když párkrát nevyhodíte slupky od banánu. Slupky nakrájejte na malé kostičky a přelijte vařící vodou. Nechte tuto směs dva dny odstát a můžete hnojivo přidat do zálivky. Zálivka je nejvhodnější před vegetačním obdobím rostliny a během něho.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid
Přidat na Seznam.cz