Rolls Paper Towels White Marble Table Kitchen

Papírové utěrky pomohou vyčistit vosk, provoní bydlení a usnadní pěstování klíčků

Papírové utěrky se v kuchyni zabydlely poměrně rychle, protože jsou pohotové, když potřebujeme něco rychle utřít. Jsou hned po ruce, jelikož se zpravidla nacházejí přímo na kuchyňské lince. Kromě toho je ale možné je využít i v dalších situacích. Kdy vám papírové utěrky ještě pomohou?

Papírové utěrky v kuchyni

V kuchyni jsou papírové utěrky užitečné. Otřete jimi vodu nebo nečistoty na kuchyňské lince. Můžete s jejich pomocí odstranit přebytečný tuk z polévky. Stačí, když papírovou utěrku položíte na povrch polévky v kastrolu, tuk se do ní vsákne. Po smažení se do utěrky z papíru vpije přebytečný tuk. Takto lze vysušit třeba řízky, karbanátky či smažené brambůrky.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany lze využít ke praní, jako dekoraci nebo pro obohacení kompostu

Odstranění vosku z ubrusu

Při používání svícnu se může stát, že vosk kápne na ubrus. Je to docela nepříjemné, protože ho vodou nevyčistíte. Lze k tomu ale využít právě kuchyňskou papírovou utěrku. Tu přiložíte na voskovou skvrnu a přežehlíte žehličkou. Rozpuštěný vosk se vpije do papíru. Pak bude stačit ubrus běžným způsobem vyprat v automatické pračce.

Zdroj obrázku: Freepik

Provoňte byt příjemnou vůní

Chcete-li se v bytě zbavit nepříjemného zápachu, lze k tomuto účelu využít papírovou utěrku. Máte-li doma některý z esenciálních olejů, nakapejte pár kapek na utěrku z papíru a rozmístěte tam, kde je zápach největší. Esenciální olej se bude odpařovat a provoní příjemnou vůní byt. Sáhnout můžete po levanduli, citronu, eukalyptu nebo vůni, která je vám osobně příjemná.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování rajčat při pokojové teplotě uchová jejich chuť, mrazení prodlouží čerstvost

Pěstování domácích klíčků

Čerstvé klíčky jsou plné živin a vitamínů. Jsou proto součástí zdravé stravy. Můžete si je snadno doma vypěstovat. Do misky dáte silnější vrstvu z papírových utěrek, namočíte a posypete semeny. Pak je pokropíte vodou a dáte na teplé místo. Během pár dnů by se měly objevit první klíčky. Je třeba však semena pravidelně zavlažovat a nenechat je uschnout.

Zdroj: https://lifehacker.com/9-more-ways-you-should-be-using-paper-towels-around-the-1850213806
Přidat na Seznam.cz