Roll Aluminum Foil Isolated White Background (1)

Hliníková fólie vrátí lesk matným příborům

Hliníková fólie, známá také jako alobal, je nenahraditelným pomocníkem v kuchyni a její přítomnost by měla být samozřejmostí. Obvykle ji využíváme k balení potravin, ale je mimořádně užitečná i při mytí nádobí. Možná to zní neuvěřitelně, ale hliníková fólie přinese zářivě čisté a lesklé příbory.

Problém s matnými příbory po vyjmutí z myčky

Myčka je vynikajícím vynálezem pro ty, kteří nemají rádi ruční mytí špinavého nádobí. Bohužel se však často stává, že po vyjmutí nádobí z myčky nejsme s výsledkem zcela spokojeni. Zejména příbory trpí šedým povlakem a na jejich povrchu zůstávají nevzhledné skvrny od kapek vody. Není to o moc lepší ani u sklenic a talířů. I při použití nejlepších mycích prostředků problém s mytím příborů v myčce přetrvává. Naštěstí existuje řešení – hliníková fólie.

Mohlo by vás zajímat:  Růže ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému místu, kvalitní vodě a vhodnému řezu
Zdroj obrázku: Freepik

Trik s hliníkovou fólií pro lesklé příbory

Pro dosažení dokonale lesklých příborů v myčce jednoduše zmačkejte dva větší kousky hliníkové fólie do kuliček a vložte je do myčky spolu s běžným mycím prostředkem, který používáte. Nechte kuličky volně pohybovat v myčce. Nastavte vhodný mycí program a pak už jen čekejte na výsledek. Tento jednoduchý trik s hliníkovou fólií se osvědčil a funguje skvěle, nádobí je díky němu bez šmouh a příbory jako nové. Uvidíte ohromující rozdíl.

Bezpečnost a alternativní způsob pro lesklé příbory bez myčky

Hliníková fólie reaguje s chemikáliemi obsaženými v mycích tabletách, gelech nebo prášcích během mytí. Dochází tak k oxidačnímu procesu, který zajišťuje lesk a čistotu příborů. Je důležité zmínit, že tato metoda je zcela bezpečná a nemusíte se obávat poškrábání příborů, talířů, sklenic nebo nožů. Co když však nemáte myčku? Stejného efektu lesklých příborů můžete dosáhnout tím, že příbory vložíte do horké vody s jedlou sodou a zabalíte je do hliníkové fólie. Tímto jednoduchým postupem získáte lesk i bez použití myčky na nádobí. Můžete si být jistí, že vaše příbory budou vždy zářivě čisté a lesklé.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/using-aluminum-foil-in-the-dishwasher
Přidat na Seznam.cz