Anonymous Hand Is Tearing Off Paper Towel Hygiene Concept Copy Space Includes

Papírové utěrky najdou doma nejedno praktické využití

Svět bez papírových utěrek? Těžko si jej představit, proto se nacházejí v každé domácnosti. Nejčastěji se používají pro balení nebo čištění povrchů, utírání rukou, ale mají mnohem širší využití, o kterém mnozí spotřebitelé nemají vůbec tušení. Škoda je nevyužít, protože jsou levné a ušetří nemálo finančních prostředků, zachrání totiž krystalický cukr nebo polévku, aby nebyla příliš mastná. Jak se mohou papírové utěrky používat a proč jich mít doma zásobu?

Absorpce vlhkosti

Papírové utěrky se používají při otírání povrchů a čištění od rozlitých tekutin. Jejich absorpčních vlastností se může využít i při záchraně krystalického cukru. Stačí dílek vložit do sáčku s cukrem a už nebude hrudkovatět, vlhkost se vsaje do utěrky. Obdobně se mohou hrnce nebo litinové pánve po umytí do utěrek zabalit před uskladněním do skříňky, aby nekorodovaly.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění lednice krok za krokem. Správný postup ji zbaví nečistot a zápachu
Zdroj obrázku: Freepik

Čistý vývar bez tuku

Příliš tučný vývar nechutná dobře, což vědí zejména děti, které odmítají mastnou polévku jíst. Není nic snazšího než se zbavit tuku pomocí papírových utěrek. Cedník se vyloží dvěma utěrkami, vývar se přes ně přelije. Tuk se tímto způsobem vpije do utěrky a vývar bude jemnější. Polévku je pak možné dochutit čerstvými bylinkami, ty vydrží v chladničce o poznání déle, když se po umytí zabalí do papírové utěrky a vloží do mikrotenového sáčku.

Mohlo by vás zajímat:  Při krmení psího mazlíčka je důležité myslet na hygienu

Chléb jako právě koupený

Jak již bylo zmíněno, papírové utěrky jsou zázrakem, který zbaví vlhkosti, proto se do nich mohou zabalit jednotlivé plody ovoce a zeleniny před uskladněním do šuplíku v chladničce. Stejně tak se může zabalit chléb nebo jednotlivé krajíce do papírových utěrek, protože vlhkost se vstřebá a pečivo bude další den chutnat jako právě zakoupené. Papírové utěrky se mohou použít též namísto filtru do kávovaru. A jak z nich vyrobit oblíbené „vlhčenky“? Utěrky se srovnají do komínku, přeříznou napůl a vloží do plastové krabice, zalijí trochou vody s několika kapkami esenciálního oleje.

Zdroj: https://lifehacker.com/9-more-ways-you-should-be-using-paper-towels-around-the-1850213806
Přidat na Seznam.cz