High View Natural Lavender Oils

Levandulový olej ochrání před komáry doma i v přírodě

Vlhké týdny a deštivé dny jsou ideálním prostředím pro reprodukci komárů. Abyste se chránili před bodnutím, stojí za to použít přípravky, které odpuzují tento nepříjemný hmyz. Nemusíte kupovat speciální přípravky v lékárně nebo na internetu, účinný sprej si můžete připravit sami doma.

Užitečný sprej proti komárům

Existuje mnoho důvodů, proč se komáři orientují na některé lidi více než na jiné. Komáři jsou nejvíce přitahováni krevním typem 0. Můžete snadno vidět, že lidé s touto krevní skupinou jsou nejvíce obtěžováni komáry. Komáři mohou cítit kořist i na 15 metrů. Jejich pozornost přitahují také lidé se zvýšenou tělesnou teplotou a zvýšeným pocením.

Mohlo by vás zajímat:  Uspořádejte svou lednici podle profesionálů. Každá potravina má své místo

Právě v létě se potíme více a to komáry ještě víc přitahuje. Náš pot obsahuje takové sloučeniny jako amoniak a kyselinu mléčnou. Jejich vůně přitahují komáry, takže po fyzické námaze si můžeme všimnout, že se kolem nás rojí spousta hmyzu. Naštěstí existuje několik možností, jak se před komáry ochránit.

Zdroj obrázku: Freepik

Sprej a jiná ochrana proti komárům

Nejběžnější technikou používanou v domácnostech jsou oleje obsahující chemické sloučeniny škodlivé pro komáry, které zapojíte do zásuvky. Toto zařízení se zahřívá a šíří přípravek proti komárům po místnosti. Pamatujte však, že se jedná o jed, takže nezapomeňte na pravidelné větrání místnosti. Je dobré nechat okno otevřené i v noci, aby přípravek neměl nepříznivý vliv na naše zdraví. Podobně fungují i ​​svíčky proti komárům. Ani při nich nezapomeňte na správné větrání místnosti. Nejlepší řešení však je namontovat si na okna síť proti komárům.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit koberec nikdy nebylo jednodušší. Stačí namíchat jednoduchý prostředek a nebát se ho použít

Jednou z rostlin odpuzujících komáry je levandule. Díky silnému aroma, které šíří, je schopna chránit nás před bodnutím. K přípravě oleje budete potřebovat 40 kapek esenciálního oleje a poté přidejte 100 ml destilované vody. Směs dobře promíchejte a přípravek nalijte do láhve s rozprašovačem. Levandulový olej můžete jemně vtírat i do pokožky. Přípravek kromě odpuzujícího účinku na komáry přinese výhody i ve formě uklidnění nervů. Levandulový olej má totiž aromaterapeutický účinek.

Zdroj: https://harvestbreezewestport.ie/lavender-against-midges-and-mosquitos/
Přidat na Seznam.cz