Alobal1

Alobal najde mnoho šikovných využití v domácnosti. Inspirujte se zajímavými triky

Hliníková fólie je nedílnou součástí domácnosti většiny z nás. Mnoho lidí ji používá během přípravy jídla nebo při jeho skladování. Málokdo ovšem zná všechny možnosti použití tohoto jedinečného produktu. Věřte, že se může stát skvělým pomocníkem během malování pokojů i při údržbě nádobí. Dnes se podíváme na několik věcí, na které můžete alobal využít, a zajisté o těchto variantách zatím nevíte. Jdeme na to!

Zdroj obrázku: Freepik

Velký pomocník v domácnosti

Plánujete malovat stěny a již teď se netěšíte na úklid, který bude následovat? Většina z nás neumí malovat tak, aby barva nebyla i na místech, kde jsme vůbec nechtěli. Navíc čištění je poměrně složité a strávíme u něj zaručeně spoustu času. Některá menší místa (jako kliky dveří nebo skříněk) můžete ochránit pomocí alobalu. Stejně tak ji můžete použít k zakrytí podestýlky s válečkem. Čištění a úklid bude zaručeně mnohem jednodušší a rychlejší. A přitom stačí jen chvilka pozornosti.

Mohlo by vás zajímat:  Lepicí váleček najde v každé domácnosti všestranné využití, předejde dokonce zranění

Údržba hrnců

Podařilo se vám spálit hrnec? Připálený tuk nepotěší nikoho, protože se velmi špatně čistí. Alobal vám s tím ovšem velmi efektivně pomůže. Vezměte list alobalu a udělejte z něj kouli. Ta vám nahradí ocelovou drátěnku. Pomocí této koule můžete odstranit spálený tuk a přitom nepoškrábete povrch hrnce nebo pánve. Je to velmi jednoduchý, levný a bezpečný způsob, jak dokonale vyčistit hrnce bez rizika poškození.

Zdroj obrázku: Freepik

Stříbrné šperky

Alobal je skvělým prostředkem na čištění zašlého stříbra. Odstraní zákal ze stříbrných šperků. Stačí do nádoby nalít převařenou, silně osolenu vodu. Vložte několik proužků hliníkové fólie a zčernalý stříbrný řetízek, náramek nebo prsten. Nádobu roztočte a občas s ní zatřeste. Po několika hodinách bude šperk jako nový, a přitom vás to nebude stát ani korunu, ani žádné velké úsilí. Jak vidíte, obyčejný alobal vám pomůže při mnoha domácích pracích a údržbě.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-aluminum-foil/
Přidat na Seznam.cz