Bobkové listy položené na radiátoru uvolní příjemnou vůni. Podpoří dobrý spánek i náladu

Bobkové listy položené na radiátoru uvolní příjemnou vůni. Podpoří dobrý spánek i náladu

Během zimy trávíme doma mnohem více času. Venku panuje mráz, sníh doprovází ostrý vítr. To je ideální chvíle zpříjemnit si víkendový večer u šálku čaje a dobré knihy nebo oblíbeného filmu. Jedinečnou a útulnou atmosféru dodá každému domovu správná vůně. Stačí položit několik lístků zdánlivě obyčejného koření na radiátor a interiér se zcela promění.

Vůně tvoří atmosféru

Příjemné smyslové prožitky jsou jedním z nejdůležitějších prvků příjemné a relaxační atmosféry. Abychom si mohli vychutnat příjemnou vůni v místnosti, nemusíme okamžitě utrácet peníze na chemické osvěžovače vzduchu či aromatické svíčky. Všechno, co musíme udělat, je sáhnout do skříňky s kořením.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybraný nůž je základem každé kuchyně. Nebojte se investovat do skutečné kvality

Vavřínové listy, jinak známé jako bobkové listy, používáme při přípravě jídel pro obohacení chuti, a proto je téměř vždy máme po ruce. Ne každý ovšem ví, že vlastnosti této rostliny mohou jít nad rámec kulinářských zážitků. Bobkové listy jsou skvělou základnou pro uklidňující vůni, která ovládne pokoje našeho domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchá aplikace

Všechno, co musíme udělat, je dát několik bobkových listů na horký radiátor a teplo uvolní vůni vavřínu a vytvoří tak příjemné aroma, které se po několika minutách projeví. Pokud chceme udržet správnou intenzitu vůně, měli bychom pravidelně vyměňovat listy za nové. Vavřínové listy obsahují mimo jiné linalool a eugenol, tedy vůně, které snižují stres, napětí i úzkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Spojení jedlé sody a octa uvolní ucpaný odtok ve dřezu

Kromě toho aroma vycházející z bobkových listů příznivě ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Tato volba bude jistě zdravější a prospěšnější než drahé chemické voňavky. Ty mohou často obsahovat látky, které pro naše zdraví nemusí být prospěšné. Obzvláště mohou takové vůně škodit domácím mazlíčkům. Totéž platí, pokud s vámi v domácnosti žijí malé děti. Vsaďte tedy na přirozené a přírodní vůně, které vytvoří v bytě útulnější atmosféru.

Zdroj: https://www.healthifyme.com/blog/benefits-of-bay-leaf/
Přidat na Seznam.cz