Osvěžte svůj domov příjemnou vůní. Vyzkoušejte bylinky, oleje nebo krásné květiny

Osvěžte svůj domov příjemnou vůní. Vyzkoušejte bylinky, oleje nebo krásné květiny

Každý by rád přišel do voňavého a čistého bytu nebo domu. Není to ale tak jednoduché, zvlášť pokud máte doma zvířata. Chlupy, prach a další nečistoty způsobí, že doma to nebude zrovna vonět. Pomoci si ale můžete bylinkami, které dejte na místa, kde budou působit jako přírodní osvěžovat vzduchu.

Stačí do kuchyně umístit bylinky

Jestli doma často vaříte, tak víte, že například cibule, česnek, hovězí maso nebo ryby jsou aromatické potraviny, které můžete cítit ještě dlouho poté, co jste s nimi pracovali. Proto je dobré do kuchyně dát bylinky, které pomohou se nepříjemných pachů zbavit. Po uvaření ryby tak můžete uvařit vodu s hřebíčkem nebo pomerančovou kůrou.

Mohlo by vás zajímat:  Zamlžená okna trápí v zimě mnoho domácností. Příčin může být několik, vždy ale mají řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Aby to u vás doma vonělo jako v cukrárně, stačí lžičku cukru rozpustit v hrnci. Změnu pocítíte okamžitě. Vzduch si doma můžete osvěžit také ručně vyrobenými prostředky. Nalijte do rozprašovače vodu, přidejte listy oblíbených bylinek a také plátek okurky a citronu. Je to nejlepší způsob, jak mít doma pořád příjemný vzduch. I v ledničce to může nepříjemně zapáchat, protože jsou tam různé potraviny, které pachy navzájem pohlcují nebo je naopak produkují. Do ledničky můžete dát misku s mletou kávou, která pachy pohltí, ale kávu musíte každý týden vyměnit.

Mohlo by vás zajímat:  Ne každý používá myčku správně. Díky triku s utěrkou bude nádobí vždy perfektně suché

Na police dejte sáčky s čajem nebo bylinkami

V osvěžení domácnosti pomůže také čaj nebo určité bylinky. Oblíbený je heřmánek, máta nebo meduňka. Jestli si nevíte rady, fungovat budou také kapesníky, které nastříkejte parfémem a následně je dejte na místa, kam často chodíte. S parfémem to ale nepřehánějte, v tomto případě je méně někdy více.

Koupit si můžete také aromalampu, do které můžete přidat své oblíbené vůně ovoce nebo bylinek. Olejíček můžete přidat také do koupele a vytvořit si tak relaxační večer s oblíbenou knihou a pitím. Byt si provoníte také sušenými nebo čerstvými květinami. Dejte ale pozor, aby jich nebylo moc na jednom místě nebo aby se jejich vůně netloukly. V takovém případě byste museli dlouho větrat, než by se u vás doma dalo normálně dýchat.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/tips-better-smelling-home-23105317
Přidat na Seznam.cz