Box 1252690 1920

Osvěžte své krabičky na potraviny, nechtěný zápach odstraní šikovné prostředky

Plastové nádoby na ukládání potravin jsou běžnou součástí domácnosti. Ukládáme v nich zbytky jídel do lednice nebo do nich chystáme svačinu či oběd dětem do školy, na výlet nebo sobě do práce. Jsou téměř nerozbitné a nemusíme se bát, že z nich jídlo vyteče. Když ale v plastovém boxu skladujeme aromatickou potravinu déle, zápach se do ní vpije tak, že je téměř neodstranitelný. V následujícím článku vám poradíme, jak se odolného zápachu, který v krabičce zůstává, zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte troubu rychle a bez námahy. Na osvědčené domácí prostředky se můžete spolehnout

Citronová šťáva je stará dobrá klasika

Po umytí plastové nádoby běžným přípravkem na mytí nádobí je dobré nechat ji důkladně uschnout a vyvětrat. Když ale i přesto zápach přetrvává, sáhněte po citronu. Namočte houbu nebo hadřík do citronové šťávy a nádobu otřete zevnitř i zvenku. Nechte chvíli působit a potom krabičku opláchněte čistou vlažnou vodou. Zápach by měl zmizet.

Černé uhlí nejenom proti průjmu

Aktivní uhlí bývá součástí lékárničky. Můžete ho ale využít i proti nepříjemnému zápachu z jídla. Do umyté plastové krabičky vložte několik tablet, ty můžete i nadrtit, a uzavřete nádobu víkem. Uhlí by mělo zachytit všechny nechtěné pachy. Nádobu poté umyjte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření na indukční desce přináší mnoho výhod, její vlastnosti zachová pravidelná péče
Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Po vypití turecké kávy zůstane na dně lógr. Ten ale nemusíte vyhazovat. Káva je známá pro svoji schopnost pohlcovat a neutralizovat pachy. V parfumerii se ke kávě čichá mezi zkoušením vůní jednotlivých parfémů. Princip použití kávové sedliny k neutralizaci pachu plastové krabičky je stejný jako u černého uhlí. Po několika hodinách by neměla být po zápachu ani stopa. Dalším využitím lógru je třeba hnojení květin.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prášek do pečiva nebo jedlá soda

Jedlou sodu smíchejte s vodou a vytřete touto směsí vnitřek nádoby, tu zavřete víkem a nechte sodu působit přes noc. Druhý den nádobu umyjte běžným prostředkem na nádobí.

Přidat na Seznam.cz