Osvěžte své krabičky na potraviny, nechtěný zápach odstraní šikovné prostředky
Plastové nádoby na ukládání potravin jsou běžnou součástí domácnosti. Ukládáme v nich zbytky jídel do lednice nebo do nich chystáme svačinu či oběd dětem do školy, na výlet nebo sobě do práce. Jsou téměř nerozbitné a nemusíme se bát, že z nich jídlo vyteče. Když ale v plastovém boxu skladujeme aromatickou potravinu déle, zápach se do ní vpije tak, že je téměř neodstranitelný. V následujícím článku vám poradíme, jak se odolného zápachu, který v krabičce zůstává, zbavit.
Citronová šťáva je stará dobrá klasika
Po umytí plastové nádoby běžným přípravkem na mytí nádobí je dobré nechat ji důkladně uschnout a vyvětrat. Když ale i přesto zápach přetrvává, sáhněte po citronu. Namočte houbu nebo hadřík do citronové šťávy a nádobu otřete zevnitř i zvenku. Nechte chvíli působit a potom krabičku opláchněte čistou vlažnou vodou. Zápach by měl zmizet.
Černé uhlí nejenom proti průjmu
Aktivní uhlí bývá součástí lékárničky. Můžete ho ale využít i proti nepříjemnému zápachu z jídla. Do umyté plastové krabičky vložte několik tablet, ty můžete i nadrtit, a uzavřete nádobu víkem. Uhlí by mělo zachytit všechny nechtěné pachy. Nádobu poté umyjte vlažnou vodou.
Kávová sedlina
Po vypití turecké kávy zůstane na dně lógr. Ten ale nemusíte vyhazovat. Káva je známá pro svoji schopnost pohlcovat a neutralizovat pachy. V parfumerii se ke kávě čichá mezi zkoušením vůní jednotlivých parfémů. Princip použití kávové sedliny k neutralizaci pachu plastové krabičky je stejný jako u černého uhlí. Po několika hodinách by neměla být po zápachu ani stopa. Dalším využitím lógru je třeba hnojení květin.
Prášek do pečiva nebo jedlá soda
Jedlou sodu smíchejte s vodou a vytřete touto směsí vnitřek nádoby, tu zavřete víkem a nechte sodu působit přes noc. Druhý den nádobu umyjte běžným prostředkem na nádobí.