Living Room 690174 1280

Malé byty jsou designerskou výzvou, trendy posledních let chytře pracují s prostorem

Obyvatelé malých bytů vědí, že v prostorech, kde bydlí, je důležitý každý centimetr místa. Existuje několik triků, které vám ukážou, jak ušetřit v malých bytech co nejvíce místa. Jak tyto triky využít v praxi?

Malé byty mají spoustu výhod, ale také jsou skoupé na úložné prostory

Malé byty jsou levnější, útulnější a nevyžadují mnoho hodin úklidu. Současně ale představují pro své majitele mnoho designových výzev – zde není prostor pro chyby, všechno musí perfektně sedět, aby byl interiér pohodlný a hlavně funkční. Jaké triky v tomto případě budou fungovat? 

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní trendy se nevyhýbají ani závěsům a záclonám

Prvním je rozložení panelů. Vhodné uspořádání panelů umožní opticky zvětšit místnosti. Pokud je v místnosti nebo studiu pouze jedno okno, stojí za to, umístit panel kolmo k němu. Díky této jednoduché úpravě bude místnost vypadat delší a linie spár na podlaze budou méně viditelné.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším tipem je nepoužívat teplé barvy. Jsou sice velmi populární, ale je mnohem lepší se při zařizování bytů takových barvám vyhnout. Žlutá, červená nebo béžová jsou odstíny, které zmenšují prostor a tomu se chcete v malém bytě vyhnout. Zkuste je nahradit bílou, šedou nebo pastelově modrou barvou. Můžete si vybrat mezi širokou paletou odstínů, díky kterým budou místnosti větší. 

Mohlo by vás zajímat:  Otravné octomilky se chytí snadno do pasti, zabránit lze ale i jejich návratu

Čas věnujte také detailům, které ušetří místo v ložnici

Matrace na mnoho postelí jsou orámované. Možná to na první pohled nevadí, ale na ten druhý je lepší mít matraci umístěnou přímo na tzv. box. Můžete v ložnici ušetřit až 20 centimetrů prostoru, a to není málo, zvlášť pokud bojujete s každým volným kouskem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším trikem jsou nástěnné lampy. Používejte je místo stolních lamp, které zbytečně zabírají místo. Zajistíte si dostatek světla bez nutnosti zavádět další nábytek v podobě nočních stolů. Budete mít o to větší prostor. Zrcadla jsou zvětšujícími prvky odjakživa. Díky nim bude místnost vypadat delší a širší, než opravdu je. Pokoj tak budete vnímat jako prostornější.

Přidat na Seznam.cz