Lemon 1024641 1920

Citron je skvělá alternativa k chemickým čističům, která není toxická a navíc krásně voní

Stejně jako ocet bude i citron dokonalým pomocníkem k čištění domácnosti. Mezi jeho největší výhody patří odstranění bakterií a vodního kamene, dokonce má i bělicí účinky a mnoho dalších. Jistojistě patří k nejvoňavějším přípravkům pro domácnost, který není toxický a neohrožuje lidské zdraví. Bohužel mnoho chemických přípravků obsahuje látky, které jsou pro zdraví nebezpečné. Inspirujte se způsoby, kterými lze citron využít. 

Pryč s vodním kamenem

Jednoduše bude stačit, když pomocí rozkrojeného citronu přetřete vodovodní baterie, kohoutky, sprchovou hlavici a jiná místa, kde se vodní kámen drží. Pokud je vodního kamene na určitém místě více, namočte gázu do citronu a umístěte ji na vodní kámen. Nechte alespoň hodinu působit, poté umyjte pomocí hadříku nebo měkkého kartáčku. Baterie i kohoutky získají krásný lesk. To stejné platí i pro dřez, který se bude znovu blýskat. Dejte plátky citronu do dřezu, zašpuntujte a nalijte horkou vodu. Nechte působit a poté vypusťte. Tímto způsobem pročistíte i odpad.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v interiéru je v zimě častý jev, pomůžou šikovné odvlhčovače i správné větrání
Zdroj obrázku: Pixabay

Mikrovlnka a trouba

Stačí jedno jídlo bez poklopu a mikrovlnka je jako týden nemytá. Pokud jídlo neutřete okamžitě a v mikrovlnce dál ohříváte, zbytky jídla se napečou a nelze je snadno umýt. Zkuste jako pomocníka vzít kus citronu. Stačí, když do misky nalijete půl sklenice vody a vymačkáte do ní šťávu z půlky citronu. Nyní zapněte mikrovlnku na pět minut. Během ohřevu voda s citronem reaguje na skvrny a rozpouští je. Navíc i dezinfikuje a osvěžuje, takže pokud jste před mytím dělali třeba sýrový popcorn, pachy budou pryč. Bude stačit, když po pěti minutách utřete mikrovlnku suchým hadříkem z mikrovlákna. To stejné udělejte i v troubě. Použijte dvě sklenice vody a dva citrony, ze kterých vymačkáte tekutinu. Dejte do trouby a zapněte ji na co nejvyšší teplotu. Po pěti minutách vypněte a ihned po vypnutí troubu otřete.   

Mohlo by vás zajímat:  V tašce z obchodu nemusí být jenom nákup, řada lidí domů nevědomky přinese i nebezpečné škůdce
Zdroj obrázku: Pixabay

Usazeniny z nádobí vyřeší citron

Pomocí citronu odstraníte usazeniny od kávy nebo čaje v hrnku. Bude stačit, když vymačkáte z citronu šťávu a nanesete trochu na houbičku na mytí nádobí a jednoduše umyjete hrnek nebo i sklenice, na kterých je vodní kámen. Citron bude také vhodný pro odstranění vodního kamene v myčce. Stačí, když umístíte na dno myčky misku s vymačkanými třemi citrony a zapnete běžný cyklus.  

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/
Přidat na Seznam.cz