Jak na vlastnoruční a originální papírové ozdoby

Současná situace dopřává všem něco, co nám dlouhou dobu chybělo – společně strávený čas doma. Ten lze využít mnoha způsoby, obzvláště v předvánoční době. Jednou z oblíbených činností žen, případně za asistence dětí, je výroba dekorací všeho druhu. A už jste vyzkoušeli výrobu vlastních ozdob na stromeček?

Jaké Vánoční ozdoby lze vyrobit z papíru?

  • Klasické koule nebo hvězda
  • Papírové kulaté ozdoby na vánoční stromeček
  • Origami, originální spirály či řetězy

Papírové koule

Na jejich výrobu papírových potřebujeme hedvábný papír, provázek a stuhu, nůžky. Jednotlivé papíry v počtu asi 10 kusů položíme na sebe a složíme je do harmoniky. Okraje papíru zastřihneme, ve středu převážeme provázkem a protáhneme jím stuhu. Následně opatrně oddělujeme jednotlivé vrstvy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Papírová hvězda

K výrobě postačí papír, nůžky a lepidlo. Papír sestřihneme na rovnostranný čtverec, který 2x přehneme do trojúhelníku a v místě, kde se rozevírá, jej nastřihneme. Následně rozložíme, slepíme prostřední pruhy a poté vnější pruhy. Hvězdu otáčíme a postupně zalepujeme tak, že vznikne šest stran. Otáčení a lepení stále opakujeme, na závěr slepíme špičky. 

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyně se bez česneku neobejde, mnoho lidí ale stále neví, jak ho správně zpracovat

Papírové kulaté ozdoby na vánoční stromeček

Na jednoduché barevné baňky je zapotřebí papírů různých barev, nůžek, pravítka, drátku, tužky, větších korálků, šperkařských a klasických kleští. Papíry nastříhejte na pruhy, na konec drátku navlékněte na očko korálek a následně na drát napíchněte barevné pruhy. Poté na drátek napíchněte na přeskáčku konce papírových pruhů. Na konec drátku navlékněte opět korálek a vytvořte očko pro zavěšení. Hotovo!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Origami

Japonské umění skládání papíru má sic náročné postupy, avšak o to větší efektivitu nabízí. Vytvořte si za pomoci knihy či návodů, dostupných online, krásnou výzdobu na stromeček či sváteční tabuli. Základem pro všechny origami jsou pouze nůžky, pravítko a speciální papír na origami, případně hedvábný papír.

Přidat na Seznam.cz