Poinsettia 230232 1920

Jak na vlastnoruční a originální papírové ozdoby

Současná situace dopřává všem něco, co nám dlouhou dobu chybělo – společně strávený čas doma. Ten lze využít mnoha způsoby, obzvláště v předvánoční době. Jednou z oblíbených činností žen, případně za asistence dětí, je výroba dekorací všeho druhu. A už jste vyzkoušeli výrobu vlastních ozdob na stromeček?

Jaké Vánoční ozdoby lze vyrobit z papíru?

  • Klasické koule nebo hvězda
  • Papírové kulaté ozdoby na vánoční stromeček
  • Origami, originální spirály či řetězy

Papírové koule

Na jejich výrobu papírových potřebujeme hedvábný papír, provázek a stuhu, nůžky. Jednotlivé papíry v počtu asi 10 kusů položíme na sebe a složíme je do harmoniky. Okraje papíru zastřihneme, ve středu převážeme provázkem a protáhneme jím stuhu. Následně opatrně oddělujeme jednotlivé vrstvy.

Mohlo by vás zajímat:  Boj s plísní doma je někdy nekonečný, vsaďte na osvědčené rady našich babiček
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Papírová hvězda

K výrobě postačí papír, nůžky a lepidlo. Papír sestřihneme na rovnostranný čtverec, který 2x přehneme do trojúhelníku a v místě, kde se rozevírá, jej nastřihneme. Následně rozložíme, slepíme prostřední pruhy a poté vnější pruhy. Hvězdu otáčíme a postupně zalepujeme tak, že vznikne šest stran. Otáčení a lepení stále opakujeme, na závěr slepíme špičky. 

Papírové kulaté ozdoby na vánoční stromeček

Na jednoduché barevné baňky je zapotřebí papírů různých barev, nůžek, pravítka, drátku, tužky, větších korálků, šperkařských a klasických kleští. Papíry nastříhejte na pruhy, na konec drátku navlékněte na očko korálek a následně na drát napíchněte barevné pruhy. Poté na drátek napíchněte na přeskáčku konce papírových pruhů. Na konec drátku navlékněte opět korálek a vytvořte očko pro zavěšení. Hotovo!

Mohlo by vás zajímat:  Stop zbytečnému nakupování drahých prostředků. O čistou domácnost se postará glycerol
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Origami

Japonské umění skládání papíru má sic náročné postupy, avšak o to větší efektivitu nabízí. Vytvořte si za pomoci knihy či návodů, dostupných online, krásnou výzdobu na stromeček či sváteční tabuli. Základem pro všechny origami jsou pouze nůžky, pravítko a speciální papír na origami, případně hedvábný papír.

Přidat na Seznam.cz