Vlhkost ve skříni vede k zápachu a plísním. Zachraňte své oblečení před katastrofou včas

Vlhkost ve skříni vede k zápachu a plísním. Zachraňte své oblečení před katastrofou včas

Máte v šatníku zatuchlý zápach, ale vůbec netušíte, odkud se mohl vzít? Odpověď je velmi jednoduchá – pravděpodobně jste nenechali prádlo dostatečně dlouho uschnout a nahromaděná vlhkost se nasála do skříně. Vlhkost, plíseň i obyčejný zápach mohou být velkým problémem, a to nejen v šatní skříni. Jak se nepříjemné vlhkosti zbavíte?

Zkuste domácí prostředky, které fungují

Pokud máte ve skříni zápach plísně nebo zatuchliny, bude potřeba jednat rychle. Budete bohužel muset vyprat veškeré oblečení, které ve skříni máte, protože už těžko poznáte, který kousek je tím „nakaženým“, který zápach přinesl. Samozřejmostí pak bude důležité nechat prádlo pořádně proschnout. Následuje čištění samotné skříně. Na čištění můžete použít například ocet, který nařeďte vodou. Ocet má dezinfekční účinky a vaše skříň tak bude opravdu čistá.

Mohlo by vás zajímat:  Jak seřídit plastová okna na zimu?

Jestli máte ve skříni oblečení, které už nenosíte, rovnou ho můžete dát na hromádku a popřemýšlet nad tím, co s ním bude dál. Čištění skříně je velkou příležitostí šatník přebrat a ujistit se, že máte jen tolik oblečení, kolik skutečně unosíte. Po vyčištění nechte skříň uschnout, a nakonec můžete použít osvěžovač vzduchu nebo do skříně vložit malá mýdla, například s levandulovou vůní, která odpudí moly.

Zdroj obrázku: Freepik

Plíseň už půjde odstranit hůře, i tady ale pomůže ocet

Pomocí octa se můžete zbavit nejen vlhkosti a prachu ze skříně, ale také plísně, pokud jste na nějakou narazili. Je potřeba skříň nejen pravidelně probírat, ale také čistit, aby se plísně nestihly utvořit. Jednou za několik měsíců proberte oblečení a nepoužívané dejte na charitu nebo zkuste prodat. Uděláte tím někomu radost a ve skříni budete mít snadněji uklizeno.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky se vyplatí kupovat do zásoby. A to i když doma myčku nemáme

Nakonec zvolte vůni, kterou budete šatník osvěžovat. Můžete zkusit například nadrcený hřebíček nebo již zmíněnou levanduli. Oblíbeným domácím osvěžovačem je také kousek citrusu, do kterého můžete hřebíček také napíchat. Bude stačit i obyčejná jedlá soda, kterou nasypejte do misky, stejně jako kávová sedlina.

Zdroj: https://www.homelane.com/blog/keep-the-dampness-out/
Přidat na Seznam.cz