Angry Robot Scolding Mechanical Dog For Peeing On Floor

Mazlíčci občas nechají po sobě loužičku. Se zápachem moči si poradí jednoduché prostředky

Zápach moči se obvykle vyskytuje v domácnostech, kde žijí psi a kočky, kteří se usazují na podlahách, kobercích, pohovkách a čalouněných površích, kde se jim může stát nehoda. Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, musíte okamžitě jednat. Jak jej rychle odstranit?

Jednejte rychle

Pamatujte, že moč je nutné co nejdříve setřít. Pro tento účel jsou vhodné absorpční materiály, jako jsou bavlněné látky nebo papírové ručníky. Vybraný materiál stačí položit na znečištěný povrch a chvíli počkat, než se přebytečná vlhkost vsaje.

Mohlo by vás zajímat:  Zásyp pro miminka pomůže tam, kde byste to ani nečekali. Usnadněte si díky němu život
Zdroj obrázku: Freepik

Absorpční látky

Poté musíte setřít vlhkost, která se dostala do čalounění nebo koberce. Chcete-li se jí zbavit, posypte vlhké místo silnou vrstvou kukuřičné mouky, škrobu nebo jedlé sody. Nechte ji několik desítek minut působit a poté čalounění důkladně vysajte. V případě potřeby opakujte.

Jak odstranit skvrnu?

Bohužel moč zanechává stopy, ale i ty lze je rychle odstranit. Sáhněte po ústní vodě, kterou naředíte 1 : 1 s vodou. Můžete také připravit pastu z jedlé sody a octa, použít mýdlovou vodu nebo saponát na nádobí. Naneste vybraný prostředek na houbu, otřete jej a chvíli počkejte. Přebytečný čisticí prostředek setřete a po skvrně nezůstanou žádné stopy.

Mohlo by vás zajímat:  Přesadit pichlavé kaktusy bývá někdy oříšek, s pár triky se to ale podaří
Zdroj obrázku: Freepik

Zaschlé skvrny

Se staršími a zaschlými skvrnami pomůže směs z peroxidu vodíku, jedlé sody a přípravku na nádobí. Smíchejte 240 ml peroxidu, 3 lžíce jedlé sody a 2–3 kapky přípravku. Směs nalijte do rozprašovače, nastříkejte na skvrnu a tu následně vydrhněte kartáčkem či houbičkou. Poté nechte směs 10–20 minut působit, vydrhněte zbytky čistou vodou a po oschnutí vysajte případné zbytky sody.

Tipy na závěr

  • Je-li to možné, umístěte koberec ven na přímé sluneční světlo, které pomáhá eliminovat zápachy.
  • Pokud používáte enzymatické přípravky, koberec nedrhněte! Bohatě postačí skvrnu namočit.
  • Ocet smíchaný s vodou pomůže nejen s odstraněním skvrny, ale použijete-li jej jako osvěžovač, zneutralizuje zápach moči.
Zdroj: https://hcsummers.com/blog/48626/getting-rid-of-pet-urine-smell-for-good
Přidat na Seznam.cz