Olive Oil 968657 1920 (2)

Olivový olej, přírodní zázrak nejen do jídla. Postará se o nábytek i naši krásu

Jeden z nejoblíbenějších a nejzdravějších přírodních tuků vůbec, který obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek, lze využít i mimo kuchyni. Dokáže usnadnit domácí práce. V péči o pokožku a vlasy může díky blahodárným účinkům zcela nahradit drahé kosmetické přípravky.

  • Pomůže s mytím nádobí.
  • Usnadní péči o dřevěný nábytek.
  • Funguje jako tělová i pleťová kosmetika.
  • Představuje šetrný způsob péče o vlasy.

Pomocník při úklidu

Začneme úklidem. Olivový olej si skvěle poradí s mastnými nečistotami na povrchu z nerezové oceli. Špinavý sporák stačí omýt navlhčenou houbičkou s pár kapkami olivového oleje, nechat několik minut působit a poté otřít do sucha a vyleštit papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché dekorace dodají domovu pravou podzimní atmosféru
Zdroj obrázku: Pixabay

Kromě zašlých nečistot na sporáku je olivový olej skvělým parťákem, když chcete vyčistit spálenou mastnotu na nádobí. Hrnce a pánve se dají snadno umýt olivovým olejem smíchaným s hrubozrnnou solí. Jako příjemný bonus zanechá čisté a vyživené i vaše ruce.

Šetrnou péči vyžaduje dřevěný nábytek. Nedoporučuje se čistit jej chemickými přípravky a zároveň je vhodné pravidelně jej ošetřit impregnací. Vhodnou variantu představuje kvalitní rostlinný tuk – čistý nábytek stačí vyleštit hadříkem namočeným v olivovém oleji. Chrání před vlhkostí a škrábanci.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky

Olivová kosmetika

Díky svým blahodárným účinkům je tento druh oleje perfektní pro léčbu spálenin. Hydratuje pokožku a výborně regeneruje. Lehce zahřátý olivový olej můžete zkusit použít i na suchá chodidla. Skvěle nahradí i drahou pleťovou kosmetiku. Zralou pokožku velmi lehce potřete kvalitním olivovým olejem nebo si vyrobte rozjasňující masku: stačí jej smíchat s jogurtem a citronem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jelikož se olivový olej pyšní regeneračními účinky, je vhodný také pro použití na pokožce hlavy. Pomáhá v boji proti lupům. Samotné vlasy hydratuje, vyhlazuje a minimalizuje třepení konečků. Naneste olivový olej na celou délku vlasů, zabalte do ručníku a nechte působit alespoň 20 minut. Pak důkladně smyjte.

Přidat na Seznam.cz